Trénuješ na B7?


A máme tady rok 2023 a s ním i další ročník extrémně populárního závodu přes nám všechny dobře známé beskydské vrcholy Beskydskou sedmičku.

Závod sice startuje až v září, ale mnozí z nás se už nemohou dočkat a trénují a trénují. Běháme nahoru a dolů, ve sněhu, za deště i slunce, ve větru, vánku i bezvětří, v teple i v zimě. Musíme být na všechno připraveni, ať nás při samotném závodě nic nepřekvapí a nezpomalí. A k tomu nám určitě pomůže správná volba sportovního oblečení. 


V zimě a sněhu si oblékneme na trénink něco teplejšího, i když o zahřátí po pár metrech běhu nebude určitě nouze. Jak jistě všichni víme. Proti zbytečnému přehřívání nám pomůže zvolit správné funkční triko. Nabídka řad funkčního prádla CRAFT je široká, aby si každý jedinec našel to, které mu bude vyhovovat.
Za vysoce pravděpodobnou trefu bychom mohli považovat ikonické funkční triko CRAFT Active Extreme X, které dokonale odvádí pot a zároveň poskytuje mírný tepelný komfort.

          


Pro milovníky merino vlny doporučujeme CRAFT PRO Wool Extreme triko, které udělá podobnou práci ovšem s o něco vyšším tepelným komfortem. No a co na to? 

          


To záleží …. Mnohým běžcům bude stačit například dokonce triko samotné obzvláště ve variantě CRAFT Active Extreme X Wind, které je doplněno na přední části těla a na ramenou membránou VentAir Wind naprosto odolnou větru.

         

Jiní si vezmou vrstvu například v podobě technicky velmi dobře propracovaného poloroláku CRAFT ADV SubZ 2, který odvede přebytečné teplo a bude sloužit jako termoizolace. No a do třetice můžeme zvolit bundu, která nás více ochrání před větrem díky membráně na přední části, odvede přebytečné teplo ven do přírody a poskytne tepelný komfort díky jemnému česanému fleecu v rukávech a v zádové části. Tohle umí například bunda CRAFT ADV SubZ 2, která bude určitě dobrým parťákem hlavně běžkyním. Pokud by někdo rád pouze tenkou „větrovku“, tak doporučujeme CRAFT PRO Hypervent bundu.

          

A teď spodní část těla, která je více otužilejší. Jednoznačně to budou dlouhé kalhoty. Buď teplejší, s jemným česaným fleecem z vnitřní strany CRAFT ADV Essence Warm Tights nebo navíc ještě s membránou proti větru na přední straně CRAFT ADV Essence Wind Tights, vhodné spíše pro běžkyně. Kvůli vyššímu tepelnému komfortu. Pokud preferujeme méně teplé, tak jednoznačnou volbou budou PRO Trail Tights  určené přímo pro trailový běh, které mají vyšší odolnost vůči oděru a širokou nabídku různých poutek a kapsiček na potravinové doplňky. Anebo CRAFT Essence Tights, jednoduché nezateplené kalhoty, které Vás také rozhodně nezklamou. 

         


Je libo ještě něco na hlavu? Pokud jste čelenkový typ a nepotřebujete příliš zahřívat, zvolte například běžeckou čelenku CRAFT ADV Lumen Fleece, která Vám zaručí vyšší bezpečnost pokud na Vás někdo zasvítí. Má totiž četná reflexní ošetření. Jestli preferujete něco teplejšího kolem hlavy (jemný česaný fleece z vnitřní strany) ideální bude CORE Essence Thermal čelenka anebo pro dámy elegantnější ADV Microfleece čelenka se zúžením na zadní části. A to samé je možné si pořídit ve formě čepice. CRAFT ADV Lumen Fleece čepice, CRAFT CORE Essence Thermal čepice anebo CRAFT ADV Microfleece Ponytail čepice s otvorem pro culík.

         
A ruce? Jednoduchá volba – CRAFT ADV Lumen Fleece rukavice anebo CRAFT ADV Lumen Hybrid rukavice s dodatečným překrytím prstů pro vyšší tepelný komfort. Vysoce technicky propracované kousky s četnými reflexními prvky pro zvýšenou bezpečnost. 

        
Závěrem je nutné říci, že oblečení na trénink volíme dle aktuálního počasí, intenzity našeho tréninku a teplotního typu sportovce. Musíme se znát, vědět, zda jsme horkokrevný, normální nebo zimomřivý typ člověka. Podle těchto kritérií si pak zvolíme vhodné vrstvy oblečení. Ale to už všechno určitě víte. Tak běhu zdar!


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami