Cyklokalhoty CRAFT


Právě cyklokalhoty se správnou cyklistickou vložkou můžou rozhodnout, jestli budete jízdu na kole den po dni milovat, nebo den za dnem ještě více nenávidět.

PRO UNISEX NENÍ MÍSTO

Stejně jako muži neumí lhát a ženy číst v mapách, mají tyto dvě pohlaví také rozdílnou tělesnou stavbu. Konkrétně ženy mají zpravidla větší rozestup sedacích kostí (větší šířka vložky) a pánové potřebují zase vložku delší, která poskytne dostatek prostoru pro pohodlné uložení jejich výbavy.

 

 

ZŮSTAT V SUCHU (DALEKO OD VLKŮ)

Přestože je vložka tvořena větší, či menší vrstvou pěny, musí umět dokonale odvádět pot z oblasti sedacích partií a třísel. Právě nadměrné množství potu v těchto partiích může způsobit opruzeniny nebo dokonce odřeniny. Zde hraje nejdůležitější roli látka kryjící pěnové segmenty, která je z vysoce funkční tkaniny a navíc s certifikací Oeko-Tex.

 

ELASTICITA VE VŠECH SMĚRECH

Při každém šlápnutí se vložka natáhne a pohybuje se spolu s hýžděmi. Je to rozhodně lepší varianta, než aby byla vložka pevná a při každém šlápnutí by mezi hýžděmi a vložkou vznikalo tření vedoucí k odřeninám.

 

ZÁKLADNÍ PRAVIDLO  - VŽDY NAOSTRO!

Pod kalhoty s cyklovložkou se spodní prádlo jednoduše nenosí. Vyhnete se tak nepříjemným otlačeninám a odřeninám od přehybů a švů. Navíc eliminujete riziko, že se vám vaše drahocenné pozadí zapaří a chytnete "vlka". A ano, cyklokalhoty je třeba po každém delším použití vyprat.

 

 

ZAPOMEŇTE NA KŮŽI Z KAMZÍKA HORSKÉHO!

Ano, právě nejjemnější kůži z této horské kozy se od 20. let minulého století překrývaly švy cyklistických kalhot, aby neodíraly tolik citlivé sedací partie. U nás se běžně používalo označení "jelenice" ve světě pak nejčastěji francouzské slovíčko"chamois".

Naštěstí v roce 1986 přišla firma DuPont s umělým vláknem CoolMax, které odstartovalo bouřlivý vývoj v mnoha oblastech sportovního oblečení - cyklistické kalhoty nevyjímaje.

Stejně tak dochází k rozvoji různých cyklistických disciplín, které vyžadují rozdílné vybavení. Proto se nyní můžete svěřit do péče jedné se šesti cyklistických vložek, aby nejen chránila Vaše sedací partie před tvorbou opruzenin, odřenin nebo dokonce vředů, ale také aby díky pěně s vysokou hustotou rozložila tlak vyvíjený sedlem na sedací kosti.

 

Vyladěna k dokonalosti – přesně na přání profesionálů

Cyklovložka Infinity C1

Cyklovložka INFINITY C1  je to nejlepší, co si můžete dopřát na opravdu dlouhé tréninky v sedle nebo závodní nasazení. Vznikla ve spolupráci s Pro Tour týmy, aby poskytovala funkčnost a pohodlí, které vyžadují nejlepší závodníci na světě. (Team Sunweb)

Pěna s otevřenými buňkami (exploded foam) a vysokou hustotou (až 120 kg/m3 ) je řezána laserovou technologií F.C.T., díky čemuž má pěna velkou roztažnost a tlumící vlastnosti. Zároveň při jejích okrajích nevznikají "ostré" hrany, které by mohly tlačit. Vložka se tak lépe přizpůsobuje tělu při šlapání. Aby vložka vyhověla jak svalnatému sprinterovi, tak šlachovitému vrchaři, je nabízena ve 3 verzích s různou hustotou pěny v sedací části podle předpokládané hmotnosti jezdce.

Povrch vložky z biokeramického materiálu nejen skvěle odvádí pot, ale také přispívá k eliminaci přehřívání sedacích partií a blízkého okolí. Patentovaná technologie Elastic Mesh Insert (E.M.I.) umožňuje přirozenější uložení pánského genitálu bez namáčknutí na stydkou kost. Výsledkem je lepší prokrvení a snížení únavy. 

Nad výše popsanými vlastnosti bdí vlastnost naprosto klíčová pro jakýkoliv kus vybavení určeného pro maximální výkony - prodyšnost.

 

Pro každodenní trénink a svižné svezení 

Cyklovložka Infinity C2

INFINITY C2 je třívrstvá bezešvá vložka vynikající celkovou pružností, což je důležitý předpoklad pro eliminaci oděrek. Představuje skvělého parťáka pro jakkoliv dlouhý trénink.

Vysoce pružný svrchní materiál, stejně jako dvě vrstvy pěny se střední a vysokou hustotou (60 kg/m3) vysokou hustotou (80 kg/m3) dokanale kopíruje sedací oblast a zároveň se dokáží přizpůsobit pohybu hýždí při šlapání. Jednotlivé buňky pěny jsou otevřené, což vede k vynikající prodyšnosti a roztažitelnosti až na 117 % původní délky.

Díky použitá materiálu nejvyšší kvality (s certifikací OEKO-TEX®Level 1) si vložka ponechává svoji sílu a charakteristické vlastnosti po dlouhou dobu a mnoha vypráních. Zároveň je připravena ke kontaktu i s nejcitlivější kůží právě v oblasti sedacích partií.

 

Parťák na celodenní výlety přírodou v pohodovém tempu

Cyklovložka Infinity C3

U vložky INFINITY C3 jsme speciální pozornost věnovali povrchovému materiálu, který zde zastává dva těžké úkoly:

1) odvádět tělesnou vlhkost a pot, což se mu daří díky dutým vláknům s hydrofobní úpravou

2) minimalizovat tření mezi vložkou a hýžděmi.

Toho bylo dosaženo unikátní kombinací vláken často užívaných pro výrobu spodního prádla a plavek.

Samozřejmě je zachována vynikající elasticita, a také garantována nejlepší kvalita materiálů díky certifikaci OEKO-TEX®. Sedací část tvořena pěnou o hustotě 80 kg/m3 je navržena tak, aby vyhovovala co možná nejširšímu množství jezdců a jízdních situací. Je zde počítáno i s uvolněnější/vzpřímenější pozicí za řidítky. 

INFINITY C3 je tak ideální volbou na celodenní vyjížďky. 

 

Do hor, náročného terénu nebo na kratší pohodové výlety

Cyklovložka Infinity C4

Cyklovložka INFINITY C4 je měkčí a poddajnější než předchozí typy. Hodí se tedy na vyjížďky kde nebudete neustále dlouhé hodiny jen sedět na sedle a točit nohama.

Oblíbíte si ji na výletech, při kterých se občas budete kochat památkami nebo v opravdu náročném horském terénu. Tam je třeba neustále pracovat s těžištěm nad sedlem, či dokonce překonávat nějaké úseky pěšky.

Dva druhy pěny o rozdílné hustotě 35 a 80 kg/m3 zajistí příjemné svezení na kratší vzdálenosti nebo ve zmíněném "kombinovaném" režimu.

Cyklovložka Infinity C4 je ergonomicky tvarovaná zvlášť pro ženy a muže. Díky tomu nabídne vynikající komfort každému zájemci. Dva druhy pěny o rozdílné hustotě (35 a 80 kg) zajistí příjemné svezení na kratších a méně intenzivních projížďkách a zároveň neobtěžují ve chvílích, kdy nesedíte v sedle, ale kocháte se přírodou nebo krásou památek.

 

Speciálně vyvinutá pro kombinaci indoor-cycling a cvičení

Cyklovložka Infinity C5

Cyklovložka INFINITY C5 je měkká, lehká, pružná, v minimalistickém designu, a zároveň vám nabízí vynikají ochranu sedacích partií spolu s volností pohybu. Díky konstrukci z mikrovlákna a perforované pěny je prodyšná a velmi rychle schne. Všechny toto vlastnosti oceníte především při intenzivní indoor-cycling lekci kombinované s posilováním. Vložka se vyrábí zvlášť pro ženy a pro muže.


Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací část 5 mm
vnější okraj 5 mm

 

Nezbytný článek mezi vámi a vaším městským kolem

Cyklovložka Infinity C6

Nezbytný článek mezi vámi a vaším městským kolem. INFINITY C6 je velmi lehká vložka používaná v řadě spodního prádla, kterou spíše než při sportovním výkonu využijete při městské cyklistice. Stejně jako všechny vložky Craft je i C6 vytvořena z materiálů s certifikací OEKO-TEX®. Díky elastičnosti a rozdílné výšce pěny v různých částech vám zajistí dostatečný komfort a volnost pohybu v každé situaci.

Víte, že....

Šle by neměly řezat a ani dokonce příliš tlačit do ramen. V opačném případě riskujete bolesti trapézů a zafixování špatné pozice na kole.

TIP

Perte vždy na 40°C. je to nejnižší teplota, při které se likvidují bakterie obsažené v lidském potu. Před první použitím jakýkoliv kraťasů doporučujeme také prát na 40°C.

Volné kraťasy bez vložky je možné nakombinovat s kterýmikoliv elastickými kalhotami s vložkou nebo použít spodní prádlo s vložkou C6 nebo C4 z řady Greatness

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami