Ambasadoři


Podporovaní sportovci

 

MARTIN A PETR FUKSOVI

rychlostní kanoistika

 

Martin Fuksa je český rychlostní kanoista, který se specializuje na kategorii C1.

Je vítězem olympijských her v Paříži 2024 a mistrem světa na kilometru, dvojnásobným mistrem světa v závodě na 500 m a dvanáctinásobným evropským šampionem na tratích 500 a 1000 m. Ke kanoistice ho přivedl otec Petr (účastník OH v Atlantě 1996) a dědeček Josef, oba zároveň plní roli trenérů.

Rodinnému sportu se věnuje také jeho mladší bratr Petr, se kterým obsadil sedmé místo na OH v Paříži 2024. 

Martina můžete sledovat na jeho facebooku i instagramu.

Facebookový profil Petra najdete zde a instagramový zde.

 

eD system Vltava Fund team

všesportovní spolek s širokou základnou zhruba 130 sportovců a 30 dětí tvořený převážně milovníky běžeckého lyžování

 

V dálkových bězích na lyžích (Jizerská 50, Marcialonga, Vasaloppet) je světovým pohárem seriál Ski Classics (15 závodů v 6 zemích), ve kterém dlouhodobě působily dva české týmy - eD system Silvini team (letos na 8. místě z 35 týmů) a Vltava Fund ski team (letos na 11. místě z 35 týmů). Oba týmy mají dlouhou a úspěšnou historii, kdy dokázaly své závodníky dostat na stupně vítězů v jednotlivých závodech a jezdili v nich nejlepší závodníci z ČR, které v poslední době doplňují i zahraniční závodníci.

Nyní se oba týmy dohodly na společném fungovaní a spojují svoje síly dohromady. Vzniká tak nový tým s názvem eD system Vltava Fund team. "Race team tak získá stabilnější podporu servisu spolu s větší kvalitou závodníků a jistější formu financování, ostatní členové získají více možností pro společné trénování, soustředění nebo ježdění na závody včetně servisu. Zkrátka a dobře by to pro všechny mělo být jen a jen lepší." dodává ke změně Marek Pazderský (Pro team director of the year 2023), který bude novému uskupení spolu s Josefem Korhoněm šéfovat. Jak už ukazuje název týmu, tak hlavními partnery budou společnost eD systém, přední IT distributor ve střední Evropě, zastoupený panem Hynkem Tylem a společnost Vltava Fund zastoupená panem Danielem Gladišem.

Stali jsme se třetím významným partnerem, který bude pro celý tým zajišťovat kvalitní a funkční oblečení pro veškeré sportovní aktivity. Kromě toho se také spojují oba servisní týmy (Skiservis Mára a skupina kolem rodiny Ročárků), které dokázaly v minulosti často porazit mnohem početnější a bohatší servisní týmy ze Skandinávie, což by mělo přinést opět ještě větší kvalitu.

 

ANNA FERNSTÄDT

skeleton

Anna Fernstädt (23. listopadu 1996) se narodila v Praze, od jednoho roku žila v Německu. Na skeletonu začala jezdit ve 14 letech, velkých mezinárodních závodů se zúčastní od roku 2013.

V roce 2015 se poprvé představila na juniorském mistrovství světa, o rok později ve Winterbergu získala bronz. Od roku 2016 startuje ve Světovém poháru, jejím maximem jsou dvě třetí místa. Prvního seniorského světového šampionátu se zúčastnila v roce 2017, kdy s německým smíšeným týmem vybojovala bronz a v individuálním závodě skončila čtvrtá. Na zimní olympiádě v Pchjongčchangu 2018 dojela šestá, v Pekingu 2022 sedmá.

Více o Anničce se dozvíte na jejím webu zde a sledovat ji můžete na instagramovém účtu i facebookovém profilu.

 

ELIŠKA ADAMOVSKÁ

sportovní lezkyně a vícemistryně ČR v lezení na obtížnost a v boulderingu

 

Eliška leze od svých šesti let, kdy jí rodiče přihlásili do lezeckého kroužku v Orlové. Specializuje se na bouldering a lezení na obtížnost, a to jak na umělé stěně, tak na skalách. Je jednou z nejlepších lezkyň v historii českého lezení a v loňském roce posunula svou lezeckou výkonnost na 9c+.

Největší úspěchy:

1. místo SP 2021 v Brianconu (lezení na obtížnost)
2. místo ME 2020 v Moskvě (lezení na obtížnost)
3. místo ME 2020 v Moskvě (kombinace)
1. místo EPM 2020 v Augsburgu (lezení na obtížnost

Nejtěžší přelezená cesta / boulder: 
Pal Norte 8c+, Margalef - Španělsko

FB, Instagram

 

PETRA VESELÁ

překážkové běhy

Když “Peťu” potkáte v civilu se sportovní taškou přes rameno, tak si možná řeknete, že to je zase nějaká barbína, co si hraje na sport. Tento názor velice brzy vezme za své, když vás porazí rozdílem několika tříd v jakémkoliv překážkovém běhu na jehož start se s ní postavíte.
Ono to totiž vše začíná u tréninku, který si Petra neskutečně užívá a umí v něm být neskutečně efektivní. V tělocvičně ji neuvidíte zvedat železo, vždy posiluje jen s vlastní vahou. Bezpečně ji poznáte podle toho, že se většinu času v tělocvičně pohybuje ve visu na rukách. Taková blonďatá opička.

Petra se k výkonnostnímu sportu dostala přes běžecké lyžování, které dělala až do juniorské kategorie v Novém městě na Moravě.

Petra je několikanásobnou vítězkou závodů Spartan Race, Predator Race, Gladiator race a Army run. Na mezinárodní scéně vybojovala 3. místo v celkovém pořadí Super Serie Centrální Evropy, je držitelkou titulu Mistryně Evropy v týmovém závodu Spartan Race a z Mistrovství světa v Spartan Race si přivezla 15. místo. V minulosti (doba před OCR): několikanásobná mistryně ČR v běžeckém lyžování, duatlonu a biatlonu.

Více o Petře se dozvíte na jeji facebookovém profilu i instagramovém účtu

ZUZANA KOCUMOVÁ

překážkové běhy, Spartan Race

Zuzana Kocumová, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích se ve 45 letech stala mistryní Evropy ve Spartan race. Tento náročný a všestranný sport kombinuje terénní běh s překonáváním různých typů překážek. Zuzana získala zlatou medaili v rakouském Zell am See na trati dlouhé 26 km, s převýšením 2100 m. 
V roce 2001, ve 21 letech, ukončila svou profesionální kariéru na lyžích kvůli zdravotním komplikacím. Stihla několik světových šampionátů i olympiádu v Naganu. Rodačka z Liberce byla i juniorskou mistryní světa.  Několik let nemohla sportovat vůbec, ale postupně se zlepšující zdraví jí umožnilo vrátit se zpět k výkonnostnímu sportu. Po návratu ke sportu na vrcholovou úroveň se věnuje překážkovým běhům. První závod Spartan okusila v roce 2014, v roce 2015 se stala v Tatranské Lomnici mistryní Evropy a o měsíc později přidala i světový titul na mistrovství světa v americkém Lake Tahoe. Další tituly z mistrovství Evropy přidala i v roce 2016 v Edinburghu, 2017 v Grau Roig v Andoře, 2018 ve francouzském Morzine a naposledy v roce 2021 ve švýcarském Verbieru.. V roce 2016 zopakovala i první místo na mistrovství světa a stala se tak prvním sportovcem, který dokázal vyhrát dva roky po sobě. V roce 2017 na MS skončila na druhá. V roce 2021 ji ale zdraví zradilo znovu. Nyní, po tříleté pauze, přidala další primát pod majestátním ledovcem Kitzsteinhorn, na jedné z nejnáročnějších tratí na světě.  

FB, Instagram

 

ONDŘEJ FEJFAR

horský běh

Horský běžec z Krkonoš, který se běhu věnuje od patnácti let a má za sebou poměrně pestrou kariéru, která jistně není zdaleka u konce. 

Rád si před sebe dává zdánlivě nemožné cíle a usilovně pracuje na jejich dosažení. Jeho dlouhodobým projektem je přijít na to, zda obyčejný kluk z Krkonoš může šlapat na paty těm nejlepším horským běžcům na světě. Odpověď není jednoznačná, ale cílem je dokázat, že možné to je!

Ondra je trojnásobným mistrem ČR ve SkyRace, 3x nejlepší Čech na Run Czech půlmaratonu v karlových varech, získal 2. místo na MČR v půlmaratonu. Na Mistroství světa v běhu do vrchu - Long Distance se umístil na 1. místě v týmech a 9. míste individuálně. Na světové scéně vybojoval 1. místo na The Rut Vertical Kilometer, 1. místo na Transvulcania Half Marathon a 2. místo na Transvulcania Vertical Kilometer a 2. místo na závodě Pikes Peak Ascent.

Chcete se dozvědět více? Navštivte stránk www.horskybezec.cz

Na instagramu najdete Ondru zde a na facebooku zde.

MARTIN ZAPALAČ

horský běh, běhá s BEHAJ LESMI

Pochází ze sportovní rodiny. Ke sportu jsem byl veden už od úplného dětství a je za to dodnes vděčný rodičům i dalším členům rodiny. Během dětství mu sport pomáhal zvládnout astma. Zvládal  to skvěle samozřejmě díky rodičům, kteří mu nikdy nedali jedinou myšlenku, že astma je něco špatného – bylo to jeho součástí. Prostě měl na sport u sebe inhalátor a vyřešeno. I jeho dětská lékařka  byla nadšená, že zvýšená fyzická aktivita ho v rámci možností udržovala mimo větší problémy.  Rád posouvá své limity na vyšší úroveň.

Má medaili z MS v běhu do vrchů, mistrovství ČR, zúčastnil se Dolomitenmann a také MS Spartan Race. Statistiky si nevede, všechny závody jeho sportovní kariéry dokončil a na to je právem hrdý.

Martinovi sportovní úspěchy můžete sledovat na FB i Instagramu

EXTREME OBSTACLE RUNNERS

překážkové běhy Spartan, OCR

Občanské sdružení EXTREME OBSTACLE RUNNERS dále "EOR" vzniklo v roce 2014. EOR se primárně orientuje na překážkové běhy Spartan, ale působí i v jiných, nejen OCR závodech a bězích.

Tým je složen ze sportovců Slovenska a České republiky. Tým i jednotlivci na závodech pravidelně obsazují nejvyšší příčky. Mezi největší hvězdy týmu patří Peter Žiška,  Jakub Haviarik  Za nejlepší týmová umístění považují 5. místo z MS ve Squaw Valley (USA) a 1. místo z ME v Alleghe (ITA).

Více informací a aktuální výsledky naleznete na www.extremerunners.cz nebo na FB fanpage, a Instagramu, kde uvádí podrobné informace o závodnících, trénincích ale hlavně o závodech.


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami