Technologie


Jsme si vědomi toho, že na cestě za špičkovými inovacemi neexistují žádné zkratky. Každá fáze vývoje má své pevně dané místo a nelze ji přeskočit. Proto při vývoji funkčního oblečení Craft sbíráme podněty od elitních sportovců a zároveň úzce spolupracujeme s nejlepšími dodavateli materiálů a výrobních technologií.

Spoustu času trávíme ve špičkové vědecké laboratoři Swedish Winter Sports Research Centre. Studujeme biomechaniku, funkčnost i to, jak ovlivňuje použití jednotlivých materiálů a technologií výkon sportovce. Tento ústav byl výchozím bodem pro mnohé z našich revolučních produktů, včetně unikátní kombinézy švédské běžkařské reprezentace pro hry v Soči 2014 a nejnovějšího oblečení pro jezdce stáje BORA-hansgröhe v čele s Petrem Saganem.

Body Mapping

Pro každý centimetr vašeho těla specifické vlastnosti.

Netrapte se už propocenými zády a podpažím – využijte speciálních technologií sportovního oblečení Craft. Řekneme si, jak jsme je uvedli do praxe.

Základem pro vytvoření optimálního mikroklimatu na těle sportovce je správné zmapování zón vytváření potu. Pokud víme, kde se sportovec potí nejvíce, můžeme usměrnit tok vzduchu přes oděv přímo do těchto míst, a zajistit, že se tělo nebude přehřívat.

Abychom toho dosáhli, ve spolupráci s německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem jsme sestavili podrobné testy mapující krevní tok a místa, která se při sportu zahřívají. Jako řešení pro zóny vytváření potu (například v podpaží a na zádech) jsme vyvinuli ventilační panely a odlehčené materiály s nízkou hustotou pleteniny.

Sami vyzkoušejte, jak vám při sportování ulehčí v exponovaných místech. Díky Craftu se můžete cítit dobře na každém centimetru těla!

 

Cyklistická vložka

Cyklovložka Infinity C1

 

Funkční a pohodlná – přesně na přání profesionálů

Cyklovložka Infinity C1 přináší neznatelný přechod mezi nejsilnější sedací oblastí (14 mm) a tenkou měkkou oblastí na okraji vložky (3 mm). Vznikla ve spolupráci s týmy AIS GreenEDGE (ženy) a Orica GreenEDGE (muži), aby poskytovala funkčnost a pohodlí, které vyžadují nejlepší závodnice a závodníci na světě.

Pokrokové technologie cyklovložky dosáhla značka Craft laserovým řezáním pěny (F.C.T.) typu „exploded foam“(otevřené buňky) s vysokou hustotou (až 120 kg). Díky tomu se pěna přirozeně rozpíná a plní tlumicí funkci. Vložka se tak lépe přizpůsobí vašemu tělu a kopíruje jeho pohyby.

Patentovaná technologie Elastic Mesh Insert (E.M.I.) umožňuje přirozenější uložení pánského genitálu, bez namáčknutí na stydkou kost. Výsledkem je lepší prokrvení a snížení únavy.

Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací a přední část 14 mm
centrální část 8 mm
vnější okraj 4 mm

 

Cyklovložka Infinity C2

Ideální volba pro každého skutečného cyklo-nadšence

Infinity C2 je třívrstvá bezešvá vložka vynikající celkovou pružností, což je při cyklistice hlavním zdrojem pohodlí.  Představuje skvělého parťáka pro jakkoliv dlouhý trénink nebo dokonce závod.

Vysoce pružný svrchní materiál, stejně jako dvě vrstvy pěny se střední (60 kg) a vysokou hustotou (80 kg) dokonale kopírují sedací oblast a zároveň se dokáží přizpůsobit pohybu hýždí při šlapání. Jednotlivé buňky pěny jsou otevřené, což vede k vynikající prodyšnosti a roztažitelnosti 117% původní délky.

Díky použití materiálů nejvyšší kvality (s certifikací Oeko-Tex® Level 1) si vložka nejen ponechává svoji sílu a charakteristické vlastnosti po dlouhou dobu a mnoha vypráních, ale zároveň je připravena ke kontaktu i s nejcitlivější kůží sportovce.

Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací část 8 + 4 mm
centrální část 8 - 10 mm
vnější okraj a přední část 3 mm

 

Cyklovložka Infinity C3

Parťák na celodenní vyjížďky v pohodovém tempu

Infinity C3 je bezešvá, laserově řezaná antibakteriální vložka z materiálů nejvyšší kvality s certifikací Oeko-Tex®, vyvinutá zvlášť pro ženy a muže. Cyklovložka poskytuje vysoký komfort díky specificky navržené sedací části (pěna o hustotě 80 kg) a materiálům snižujícím tření mezi vložkou a hýždí s vysokou pružností. Je tak ideální volbou na celodenní výlety.

Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací část 12 mm
vnější okraj 3 mm

 

Cyklovložka Infinity C4

Měkká a příjemná, i když se kocháte krásami okolí mimo sedlo kola

Cyklovložka Infinity C4 je ergonomicky tvarovaná zvlášť pro ženy a muže. Díky tomu nabídne vynikající komfort každému zájemci. Dva druhy pěny o rozdílné hustotě (35 a 80 kg) zajistí příjemné svezení na kratších a méně intenzivních projížďkách a zároveň neobtěžují ve chvílích, kdy nesedíte v sedle, ale kocháte se přírodou nebo krásou památek.

Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací část 12 mm
vnější okraj 3 mm

 

Cyklovložka Infinity C5

Speciálně vyvinutá pro kombinaci indoor-cycling a cvičení

Cyklovložka INFINITY C5 je měkká, lehká, pružná, v minimalistickém designu, a zároveň vám nabízí vynikají ochranu sedacích partií spolu s volností pohybu. Díky konstrukci z mikrovlákna a perforované pěny je prodyšná a velmi rychle schne. Všechny toto vlastnosti oceníte především při intenzivní indoor-cycling lekci kombinované s posilováním. Vložka se vyrábí zvlášť pro ženy a pro muže.

Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací část 5 mm
vnější okraj 5 mm

 

Cyklovložka Infinity C6

Nezbytný článek mezi vámi a vaším městským kolem

INFINITY C6 je velmi lehká vložka používaná v řadě spodního prádla, které spíše než při sportovním výkonu využijete při městské cyklistice. Stejně jako všechny ostatní vložky Craft je i C6 vytvořena z materiálů s certifikací Oeko-tex®. Díky elastičnosti a rozdílné výšce pěny v různých částech vám zajistí dokonalou oporu a komfort v každé situaci.

Tloušťka vložky v jednotlivých částech

sedací část 8 mm
centrální část 6 mm
vnější okraj a přední část 3 mm

 

Sublimační potisk

Spojení atraktivního designu a funkčnosti materiálu

Díky sublimačnímu potisku už nemusíte slevovat z atraktivity sportovního oděvu. Využijte speciální technologii potisku textilu, která jako jediná ponechává oblečení jeho funkční vlastnosti. Aplikuje se pouze na polyesterové textilie nebo jejich směsi.

Jaký je přesný postup? Grafický návrh se nejdříve vytiskne na speciální přenosový papír, který pak tepelný lis za vysoké teploty (přibližně 190 °C) zafixuje na tkaninu. Barva motivu obarví jen samotná vlákna, takže celá tkanina ani vlákna neztratí nic ze svých původních vlastností. Aby byla vytištěná grafika barevně věrná, musí být původní tkanina vždy bílá. Sublimační potisk je jediná přijatelná možnost, jak aplikovat na funkční oblečení originální grafiku, protože je ve své podstatě pouze “barvením” vláken.

Všechny ostatní metody potisku textilu jsou vzhledem k zachování funkčních vlastností nevhodné, jelikož tkaninu a vlákna “zalepí”, přičemž v místě potisku způsobí neprodyšnost oblečení. Jedinou výjimkou je snad aplikace potisku opravdu malých rozměrů, který zásadně neovlivní celkovou funkčnost příslušného kousku oblečení.

 

Princip CRAFT – Systém oblékání 1–2–3

Neporušte funkční řetězec

Od roku 1977 jsme aktivně zapojeni do výzkumu a vývoje ventilačních a transportních schopností různých materiálů. Výsledkem našich snah je takzvaný princip CRAFT – systém oblékání ve 3 na sebe navazujících funkčních vrstvách.

Dopřejte si i vy princip Craft:

  • nejvhodnější tělesné mikroklima
  • pro optimální výkon
  • při jakékoliv tělesné aktivitě
  • v jakýchkoliv povětrnostních podmínkách

 

VRSTVA 1 / ZÁKLADNÍ VRSTVA


První vrstva je základ. Efektivně odvádí pot od kůže na vnější stranu, odkud je buď odpařován do okolí, nebo předáván do další vrstvy. Vrstva, která by nikdy neměla chybět.

 

VRSTVA 2 / IZOLAČNÍ VRSTVA


Druhá vrstva zajišťuje tepelnou izolaci těla v chladných podmínkách a zároveň transportuje pot do další vrstvy, případně do okolního prostředí. Pokud není nutné tělo tepelně izolovat, vynechává se.


VRSTVA 3 / OCHRANNÁ VRSTVA


Vnější vrstva je ochranným štítem proti živlům. Sportovci na ni kladou nejvyšší nároky, protože je chrání před deštěm, větrem i chladem. Zároveň zajišťuje odvod potu a přebytečného tepla ze spodních vrstev. Podle okolních podmínek je i tato vrstva volitelná.

 

Velikostní tabulky

Následující velikostní tabulky vám pomohou orientačně určit správnou velikost oblečení a doplňků Craft. Avšak pamatujte, že každý je originál, a toto je pouze univerzální převodní tabulka. Není možné do ní zachytit veškeré parametry a specifika střihů jednotlivých modelů. Proto doporučujeme skutečně zkoušet, zkoušet a zase zkoušet.

TIP: Nemáte-li po ruce krejčovský metr, změřte se pomocí provázku, který potom pro odečtení hodnot přiložíte k metru nebo pravítku.

 

A. Hrudník: Změřte obvod hrudníku přes prsa, těsně pod podpažní jamkou.

B. Pas: Změřte obvod pasu v jeho přirozeném místě. Nejčastěji je to místo, kam si opřete ruce, když je dáváte “v bok”.

C. Ramena a délka rukávů: Změřte délku od nejnižší části krku přes vrch ramene, po vnější straně paže přes loket až k zápěstí. Paži mějte lehce pokrčenou, nepropínejte ji.

D. Boky: Stůjte vzpřímeně s nohami u sebe. Změřte obvod svých boků v nejširším místě.

E. Vnitřní délka nohou: Stůjte tevzpřímeně s nohami u sebe. Změřte výšku rozkroku od země. Toto měření se dělá nejlépe ve dvojici – požádejte někoho blízkého o pomoc.

F. Výška: Celková výška vaší postavy. Bez bot a klobouku ;-).

G. Obvod pod prsy: Změřte obvod hrudníku přibližně 1 cm pod prsy.

MUŽI

 

 

ŽENY

 

 

 DĚTI

 

NÁVLEKY NA BOTY

 

PODRSENKY

 

RUKAVICE

 

PONOŽKY

 

ČEPICE

 

Doporučení pro výběr správné velikosti obuvi

Jak změřit velikost nohy?

Krok 1:

Na tvrdou podlahu připevněte čistý papír tak, aby jeho hrana lícovala s hranou podlahy. Postavte se rovně zády ke zdi tak, aby se pata dotýkala zdi.

 

Krok 2:

Požádejte někoho, aby vyznačil na papíře přední část Vašeho chodidla kolem prstů, případně se o to pokuste sami. To samé udělejte i s druhou nohou, protože velikost pravé a levé nohy se může lišit.

 

Krok 3:

Pomocí pravítka změřte délku chodidla od paty ke špičce, kterou jste si pro každou nohu vyznačili na papíře. K výsledné délce připočtěte potřebný nadměrek a tuto hodnotu porovnejte s údaji v tabulce.

 

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami