The MONUMENTS


 

5 nejstarších, nejdelších a nejprestižnějších jednodenních silničních závodů, které jsou neodmyslitelnou součástí každoročního kalendáře Pro Tour.

Už dále než století se nejlepší jezdci vydávají ve stále stejnou dobu na více než 250 kilometrů dlouhé tratě. Nerozlučnými společníky jsou jim rozbité cesty, prach, bláto, zima, vítr, déšť i sníh.

Jako postu a hold představujeme výjimečnou kolekci MONUMENTS - 5 cyklodresů symbolizujících 5 nejslavnějších "klasik", které se staly čirou esencí tohoto sportu. I ty se můžeš stát součástí legendy.

 

 

MILANO - SAN REMO

"La Primavera", Itálie

 

První jarní MONUMENT sezóny. Již 111 let - od roku 1907 - se peloton v polovině března vydává na 294 km dlouhou trasu z Milána k moři a pak ikonickými sceneriemi bílých útesů podél Středomořského pobřeží. Nejdelší jednorázový závod světa s rozhodujícím závěrečným stoupáním, který obvykle končí hromadným spurtem. 

 

RONDE van VLAANDEREN

"Kolem Flander", severní Belgie

 

Druhý MONUMENT sezóny s historií dlouhých 105 let. Úzké dlážděné cesty, ledový vítr, déšť i sníh, strmá stoupání, včetně toho nejslavnějšího – Muur van Garaardsbergen s kostelem a křížem na vrcholu, který se stal ikonou závodu. 264 brutálně těžkých kilometrů, častokrát končících úspěšným únikem.  

 

 

 

 

 

 

 PARIS - ROUBAIX

"I´Enfer du Nord", severní Francie

 

"Peklo severu". Závod, který se od svého založení v roce 1896 stal věčnou výzvou i noční můrou pro mnoho nejlepších cyklistů světa. Začátek dubna, zima, vítr, déšť, bahno či prach. Téměř tři desítky úseků dlážděných pověstnými kostkami, zvanými "pavé". Speciální kola, alespoň zčásti absorbující nesnesitelné otřesy. A na samotném konci cílová páska na slavném velodromu v Roubaix. Už 122 let. Závod, který lze milovat i nenávidět zároveň.

 


 

LIÈGE - BASTOGNE - LIÈGE

"La Doyenne", Belgie

 

Tady to všechno začalo. Psal se konec dubna roku 1892, kdy se skupina nadšenců rozhodla na podporu novin L´Expresse přejet Ardenské pohoří. Zrodila se " La Doyenne" - "Nejstarší". 260 kilometrů dlouhý závod s těžkým kopcovitým profilem, napříč hlubokými zářezy ardenských řek, se strmými stoupáními, které z něj dělají jeden z nejnáročnějších podniků jarních klasik.

GIRO di LOMBARDIA

"La classica delle foglie morte", Itálie

 

Poslední, pátý MONUMENT. Říjnovou horská klasika " Padající listí" v okolí jezera La Como. Úvodní ročník se jel roku 1905, za dobu své existence závod mnohokrát změnil svou podobu, místa startu i dojezdu. Jedno DNA ale zůstalo stejné - těžkých cca 250 hornatých kilometrů preferující výborné vrchaře se sprinterskými schopnostmi. A po více než století zůstalo stejně i 10 km dlouhé ikonické stoupání na vrch s kostelem Madonna del Ghisallo - k patronce všech cyklistů.....

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami