Testování dámského funkčního trika CRAFT Merino 240


Tentokrát jsme pro vás otestovali dámské funkční triko švédské značky funkčního oblečení CRAFT Merino 240 a to rovnou v Bulharských horách Pirin, druhém nejvyšším balkánském pohoří, kde se vám snadno stane, že když ráno vycházíte, je chladno, pak se oteplí a svítí sluníčko a když vylezete na vrchol, je tam zima a fouká a i v létě může mrznout.

Informace o funkčním triku CRAFT Merino 240

Dámské vysoce funkční triko CRAFT Merino 240 se zipem kombinující přednosti přírodních materiálů jako je merino vlna s umělými vlákny. Řada Merino 240 je ideální pro outdoorové aktivity v chladném až mrazivém počasí. Lze použít i jako 2. vrstvu.  

Materiál: 53% merino vlna, 34% polyester, 13% polyamid 
Gramáž: 240g/m2 

Mulesing free merino vlna představuje etický způsob při získávání vlny. Merino vlna poskytuje výbornou termoregulaci, přirozeně eliminuje zápach a poskytuje dostatečný tepelný komfort i v případě, že se zapotíte. 

 

Dojmy z testování

Funkční triko vypadá velmi hezky a střich dobře sedí. Většina funkčního oblečení, které mám, vypadá hlavně funkčně, ale někde v restauraci bych v něm moc parády nenadělala. Triko od Craftu bych si klidně vzala i na procházku, kterou zakončím někde v restauraci u teplého čaje a připadala bych si pěkně oblečená. Působí docela teple. Když jsem ráno věděla, že budu šplhat několik hodin do prudkého kopce, říkala jsem si, aby mi pak nebylo vedro. Vzala jsem si ho raději jako druhou vrstvu, abych ho mohla svléknout. Přeci jen bylo ráno chladno a ocenila jsem ho. 

 

Během výstupu jsme se už všichni pořádně zpotili, ale vedro mi nebylo, protože triko je dostatečně prodyšné. Když jsme vystoupali na vrchol Vichrenu 2 914 m.n.n a sundali jsme batohy, z našich zad stoupala pára. Byla jsem upocená, na vrcholu mrzlo, teplo mi vyloženě nebylo, ale nemrzla jsem. Nakonec jsem v triku CRAFT Merino 240 strávila celých deset dní. I když často pršelo a střídalo se velké chladno se sluníčkem a při každém výstupu na nějaký vrchol jsem se pořádně zpotila, cítila jsem se relativně komfortně a nebylo mi ani vedro ani velká zima. Klidně jsem ho pak oblékala jako první vrstvu. Měla jsem variantu se stojáčkem. Když nám vyšlo teplé počasí a nefoukal vítr, byla by jako první vrstva lepší varianta bez stojáčku. Samozřejmě jsem si ho mohla rozepnout, ale v teplém počasí mám raději volný krk.

Všechny barevné varianty funkčního trika CRAFT Merino 240 si můžete prohlédnut na craft.vavrys.cz.

Autor: Vanda Soušková

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami