Testování Cyklokolekce CRAFT Hale


Na tohle testování jsem se ohromně těšila. Cyklistická kolekce Craft Hale má neobyčejný vzhled a je sladěná do posledního detailu. Možnost přikoupit cyklo rukavice, ponožky, čepku i láhev ve stejném designu, jako je dress i kalhoty, považuji za skvělou vychytávku, která celkový dojem vyšvihne na vyšší úroveň. Pestrost barev působí vesele a hravě. Ale není to jenom design, který mě k volbě tohoto modelu nalákal. Craft Hale kalhoty i dres slibují kvalitně propracovaný materiál a přesně to jsem chtěla otestovat a posoudit na vlastní kůži.

PS: Jsem 100% zastánce helmy, takže v čepici nejezdím. Ovšem cyklo čepku vytahuji a oceňuji v momentě, kdy se zastavím na delší občerstvovačce a sundávám helmu. Zapocené a rozcuchané vlasy, tak může zamaskovat během sekundy stylovou čepkou. 😊 

Cyklokalhoty Craft Hale Glow Bib

Je to poprvé co jsem šáhla po cyklokalhotách se šlemi. Nikdy mě totiž nelákala představa, že bych musela při každé návštěvě toalety sundávat i celý dres, abych kalhoty mohla stáhnout i se šlemi dolu.

Ovšem tyto šlo přislibovali vychytávku v podobě odepínacích šlí za zády, a tak jsem byla zvědavá, jak to bude fungovat. K mému překvapení to šlo jednoduše. Celý princip je postaven na háčku a tkaničce, za kterou si zatáhnete, abyste si přiblížili očko k háčku. Pak už stačí se jenom trefit a je hotovo. Boží vychytávka. Šle jsem si hned oblíbila, nejenom že se mi nikde nezařezávají, ale konečně mi cyklovložka neodstává od zadku, což mi občas shrnovalo kalhoty lehce dolu. Díky šlím mi vše drží na svém místě a trouchu teď lituji, že jsem jim nedala šanci už dříve.

Ovšem velkou předností cyklokalhot je zde cyklovložka C1, která má prý certifikát nejvyšší kvality. Já osobně jsem cyklovložkám nikdy nevěnovala větší pozornost. Hlavně ať nemám pocit, že mám „plínu“. Opět chyba! Můj zadek (nejenom zadek :D) už se přátelí i se sedlem, protože s C1 je to jako sedět v „bavlnce“. Moje sedlo kola je hodně tvrdý, ale měla jsem za to, že bolest zadku ke dlouhé vyjížďce prostě patří. Bylo fajn zjistit, že i po dlouhém výšlapu zadek nejevil žádný pocit otlačenin a opruzenin a že bolestivý zadek nemusí být nedílným dozvukem po dlouhém výšlapu.

O C1 se píše, že je vyrobena vysoce propracovanou technologií, díky které se zajistí maximální funkčnost a pohodlí, které vyžadují profesionální závodníci. Nejsem sice žádný cyklo profík, ale rozhodně pohodlí v sedle jsem pocítila a tento model C1 mohu bez obav doporučit komukoliv jinému.

Více o cyklokalhotech CRAFT HELE GLOW BIB najdete ZDE

Cyklodres Craft Hale

Často jsem u dresu narážela na krátkou délku. A pokud jsem chtěla délku mě vyhovující, vždycky jsem musela šáhnout po vyšší velikosti, ovšem na úkor toho, že horní část mi byla volnější více, než bylo žádoucí. Takže to bylo první, co mě zajímalo. Naštěstí tento model mi sednul jako hrnec na prdel a ergonomický střih zajistil ideální obepnutí, ovšem bez pocity stažení. Dres je lehounký, rychleschnoucí a krásně odvádí pot od těla. Má tedy všechny funkce, který každý potící se sportovec velmi ocení. 😊 

Více o cyklodresu CRAFT HALE GRAPHIC najde ZDE

Celkový dojem z testovačky je velmi příjemný. Snažila jsem se najít i nějaké negativa, ale nic jsem neobjevila. Snad jen možná, že dres není pro bikery, který se chtějí ztratit v davu. V tomto krásně vyladěném cyklo outfitu Vás totiž nikdo nepřehlédne. 😊 

Petra Veselá

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami