Test trika CRAFT Merino Lightweight


Anežka Ševčíková je 1 ze 6 testerů, kteří vyhráli možnost otestovat si funkční prádlo CRAFT v soutěži, kterou jsme zveřejnili na naší facebookové stránce.

Jak triko Merino Lightweight obstálo si můžete přečíst v recenzi, kterou nám Anežka poslala

.

Triko jsem měla možnost testovat na atletických trénincích, dlouhých výbězích a běžeckých závodech v Krušných horách. V chladném počasí snadno prochladnu, proto jsem si vybrala právě toto merino triko.

Merino vlna krásně reguluje teplo. Do kopce se člověk v tričku neupeče a skopce ho propocené tričko zase krásně zahřeje. Některá merino trička jsou pak nacucaná a těžká, ale tohle „Crafťácké“ v kombinaci s lyocellem (přírodní vlákno, získané z dřevinné hmoty – bukové celulózy, vyniká vysokou pevností, skvěle udržuje optimální vlhkost) je naprosto famózní.

Nejvíce jsem tričko ocenila při dlouhém běhu kolem Klínovce. Nahoru jsem se pěkně zapotila, nahoře se trochu pokochala výhledy a samozřejmě trochu vytuhla. Po rozběhnutí směrem dolů mě krásně začalo hřát, ačkoliv už bylo promočené. Dále mě tričko podrželo na venkovních atletických trénincích, když mě po těžkých úsecích čekaly ještě odhody medicimbálem nebo nějaká práce na zlepšení kotníků. Můžu říct, že mě tričko zachránilo od nachlazení.

Triko je z lehkého, prodyšného materiálu. Nikde neškrtí ani nedře. Triko je spíš volnější. Zaujala mě poutka u palců, která jsou určená pro lehčí oblékání dalších vrstev (prostě aby se vám pod bundou nevyhrnul rukáv). Jako pravému milovníkovi minimalismu se mi líbí jeho jednoduché zpracování a černá barva.

Zápory na něm ani nenajdu. Jsem naprosto spokojená. Je to přesně to, co jako běžkyně s mottem: „Život začíná až za komfortní zónou.“, která běhá za každých podmínek, nejlépe na horách, potřebuji. Doporučuji ho všem, kteří nechtějí už nikdy nikde vymrznout.

Tak běhu zdar a obzvlášť tomu v zimě!


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami