Test trička CRAFT Active Extreme 2.0


V prosinci jsem na naší facebookové stránce vyhlásili soutěž o 6 testerů, kteří nám pomůžou otestovat funkční prádlo.

A zde máme první test za který děkujeme!!! 

Testování:

1) 21. 12. 2019 – Noční etapa LysaCupu

Délka: 8,8 km

Převýšení: 890 m

Teplota: 3 °C

Množství sněhu: 0 cm (intensivní déšť)

Rychlost větru: 25 km/h

Na startu jsem trochu váhal, jestli je tričko vhodnou volbou, jelikož pršelo praktický celý den a při závodě měl déšť tu největší intezitu z celého dne. Nelituji, že jsem na sebe vzal pouze Vaše tričko, celý závod jsem se cítil skvěle i přes to, že jsem byl na kost mokrý. Windstopperový panel skvěle zabránil prochladnutí v horních pasážích Lysé hory, kde foukal mírný vítr.

 

2) 31. 12. 2019 – Silvestrovská etapa LysaCupu

Délka:5,7 km

Převýšení:811 m

Teplota: -3 °C

Množství sněhu:63 cm

Rychlost větru:60 km/h

Tahle etapa se nese ve znamení masek a spíše recese. Na Vaše tričko jsem tak dal jen doktorský mundůr a vyrazil na trať. I přes celkem tvrdé podmínky si opět tričko musím chválit!

 

 3) 5. 1. 2020 – LysaCup Hotel Bezruč přes Hradovou

Délka:6,3 km

Převýšení:764 m

Teplota: -8 °C

Množství sněhu:72 cm

Rychlost větru:25 km/h

 

Nepříjemná etapa co se počasí týče, čerstvě napadaný sníh spolu s vlezlou zimou. Podotýkám že -8°C bylo na vrcholu Lysé hory, dole byly cca -4°C, i tak mě tričko opět podrželo a bylo skvělou volbou pro tuto etapu, musím podotknout, že má skvělý odvod potu od těla.

          

 

 

 

 

 

 

 

4) 11. 1. 2020 – LysaCup Ostravice Mazák

Délka:6,5 km

Převýšení:850 m

Teplota: -4 °C

Množství sněhu:58 cm

Rychlost větru:18 km/h

 

Opět použito pouze Vaše tričko, počasí pod psa – obleva, padající mlha, nahoře mrznoucí mlha. Tričko naprosto v pohodě, tak jako já a opět splnilo svoji povinnost nad očekávání.

5) Běh na skalku + tréninky

Triko jsem využil ještě na memoriálu Běh na Skalku, mrazivé počasí, hromady sněhu, opět a pouze ve vašem tričku. Pocity naprosto v pohodě, trať o parametrech 3,2km / 420 m. Samozřejmě bylo využito i na tréninkové aktivity.

Shrnutí využívání:

A)     Klady

  • Funkčnost materiálu – rychlý odvod potu, příjemné na těle (nic nekouše nedráždí), Windstopperový panel – předčil má očekávání a opravdu skvěle zafungoval v těch nejhorších podmínkách.
  • Lehkost trika
  • Jednoduchost (střih, pěkné a jednoduché zpracování).

B)     Zápory

  • Oproti např. Craft Fuseknit Comfort LS, které mi perfektně sedí, mi přijde střih testovaného trika (rukávů) příliš volný, člověk má pak nutkání ty rukávy vyhrnovat (možná je to dáno materiálem, je to pouze můj poznatek, neberte to nijak negativně).
  • Barevná škála (spousta lidí se mě tázalo na závodech, jak jsem spokojen atd, ale padlo mnohokrát připomínka, že není nijak barevné (tak třeba otázka, zda-li by nebylo možné nakombinovat třeba konstrukci trička jinou barvou a na to dát ten šedý WS panel.
  • Lemy trička – rukávy mi přijdou hrozně slabé (pocitově má člověk někdy fakt pocit, aby to tričko při oblékání neroztrhl).
  • Možná je to hloupost, ale neuvažovali jste o otvorech na palce a tím pádem lehce delších rukávech? Je to jen můj postřeh, protože tričko je určeno pro krátké aktivity v nižších teplotách, a ne vždy má člověk rukavice.

Závěr:

I když vypadá, že zápory převažují, není tomu tak. Je to pouze pár postřehů, které jsem při užívání trička načerpal. S trikem jsem celkově moc spokojený, výborně plní funkci toho, na co je určeno a předčilo mé očekávání. Děkuji za možnost ho pro Vás otestovat.

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami