Recenze pánského trika Craft Pro Hypervent LS Wind


Tričko s neprofukem na prsou má Craft v nabídce dlouhá léta – konkrétně aktuální model Active Extreme X Wind. Jedná se o první vrstvu, kterou mám hodně rád a tak jsem si říkal, jestli jde zvednout pomyslnou laťku ještě na vyšší úroveň.

Pro Hypervent LS Wind je na první pocit velmi lehké triko s prodyšnými zády. Přední část je z materiálu, jehož primární účel je větruodolnost. Překvapila mě velice nízká gramáž „neprofuku“, který zasahuje až na ramena a je i na rukávech, takže pokrývá celou přední stranu trička. Oproti dámské verzi postrádá na rukávu otvor na palec. Tričko nemá švy. Různé druhy materiálu jsou k sobě slepeny. Samozřejmostí jsou reflexní prvky a nechybí ani malá kapsička na klíče nebo jiné drobnosti.

Střih je volnější. Standardně mám velikost M, ale určitě bych zvládl i S. Mám rád delší rukávy a případně jde tričko podvléct další vrstvou, což rozšiřuje možnost využití a proto bych osobně zůstal u M.

Testoval jsem při běhu a na koloběžce v různých intenzitách. Vždy jsem měl na zádech běžeckou vestu, která nezanechala žádné následky po celkové kilometráži cca 120km. Zkoušel jsem nepodvlíkat a naopak vyzkoušet, jak tričko funguje s tenkou první vrstvou Active Extreme X nebo Nanoweight. Výsledek byl značně ovlivněn teplotou a větrem. Při běhu, kdy se výrazněji zapojuje horní polovina těla, jsem ocenil, že přední část jen mírně chladila a celkový pocit z trička bez dalších vrstev byl super. Při delším běhu v nízké intenzitě jsem podvlékal „Nanoweightem“. Naopak na koloběžce jsem podvlékal teplejším „Active Extreme X“. Velice rychle se mi podařilo rozklíčovat správné vrstvení nebo kdy můžu tričko použít, aniž bych podvlékal. Dokážu si představit mít toto tričko v záloze ve vestě/batohu na horské běhy, turistiku a jiné aktivity, kde vás může zaskočit na hřebenech silný vítr a pocitová teplota začne klesat, pokud ho už nebudete mít na sobě od začátku vaší aktivity 😊 Za mě je to velice povedená a prodyšnější alternativa k běžeckým větrovkám.

 

A když se vrátím na začátek – ano, laťka se posunula na vyšší úroveň. Craft se nebojí experimentovat a toto tričko je pěkným příkladem.

 

                                                                                                                                                                     Autor textu: Jan Kolorz


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami