Recenze pánského nátělníku CRAFT PRO Dry Nanoweight


Jak kdyby nebylo: Nátělník CRAFT PRO Dry Nanoweight

První dojmy

Exluzivní dojem navodí už samotné balení. Rozbalování bych přirovnal k umboxingu nového telefonu. Už jen díky tomu by měl mít člověk pocit, že nejde jen tak o nějaké obyčejné triko. Z krabičky lze vyčíst pár informací o značce CRAFT, trochu více o řadě Nanoweight a, za což osobně dávám i plusové body, info o tom, že z recyklovaného materiálu je nejen obal, ale i samotné prádlo. Počkat, vážně?

První kontakt

Ano vážně. Vzhledem k mé skepsi k umělým materiálům (kdo pamatuje, né moc voňavé začátky 90tých let, ví), mne první dotek celkem překvapil. Na jednu stranu mile, protože triko neváží skoro nic, na druhou stranu jsem váhal jestli je to víc papír nebo umělá hmota. Výrobce uvádí složení následnovně: 38% Recyklovaný Polyester, 47% Polyester, 15% Elastan. Skepse z mládí stranou, jdeme zkoušet.

Fungující funkční prádlo?

Před prvním oblečením, jsem si říkal, že se do toho nemohu vejít a měl jsem trochu strach, abych triko neroztrhl. Obavy však byly zbytečné. Triko sedne jak ulité a i ten lehký materiál něco vydrží. I když výrobce udává, že se jedná o Tight = těsný střih, tak já i pupík jsme se vešli oba. V bílé barvě je triko až průsvitné, ale vzhledem k tomu, že jde o spodní funkční prádlo, tak by to nikomu nemělo vadit. Materiál je opravdu lehounký a po pár vteřinách ani nebudete vědět, že na sobě máte funkční triko. Reálně i hned po prvním obléknutí je cítit, výrobcem deklarovaný, chladivý efekt. Nejsme na módní přehlídce, takže nejdeme na molo, ale jdeme běhat na pás. Asi nemá smysl rozepisovat se po jednotlivých aktivitách, takže jen součet. Nějaké to základní rozcvičení před během, běhání na páse, běhání venku (na vánoce jsme v Praze měli první jarní den, tak to šlo, protože bylo teplo. Tohle tzriko do zimy není), Body Pump, Badminton a pak nějakéto „homemade“ cvíčo. Záměrně jsem si na testování vybral Nanoweight, protože mám problém s potem za tepla. Jakmile jsem ve fitku, tak ať už mají sebelepší klimatizaci, tak po pár minutách běhu ze mne leje, jak z kropícího vozu, s dírou v nádrži. Chladivý efekt nebyl jen po obléknutí, ale vydržel i po celou dobu, i při opravdu intezivní fyzické aktivitě. Největší překvapení pro mne však bylo až po sundání. Proč? Musím napsat, že jsem byl opravdu v šoku, protože po sundání trika, máte pocity, jak kdyby jste se vůbec nespotili. Navíc ani triko samotné není nijak promočené (což je dáno materiálem, nemá tam co nasáknout). Výrobcem vychvalovaný odvod potu, opradu funguje a dovolím si říct, že konkurence by se klidně mohla něco přiučit. Udržba nestojí ani za řeč, triko lze normálně prát v pračce, klidně i na 40°C. Triko schne rychle, takže teoreticky i po rychlém přemáchnutí je za chvilku suché.

Verdikt?

Přišel jsem, zkusil jsem, CRAFT zvítězil. Přiznám se, že ač mne materál na první dotek nenadchl, tak reálná zkušenost při sportu byla pravý opak. Lepší funkční triko jsem ještě neměl a už teď plánuji, rozšíření šatníku o další kousky z dílny CRAFT. Triko ve všem plní, to co slibuje: Lehké, že o něm ani nevíte, odvádí pot, jak kdyby jste se nepotili. A pocit chlazení je, díky odvodu potu, opravdu znát. Za mne šest hvězdiček z pěti a zlatý bludišťák navrch.

Autor: Vojtěch Láska

 

                                                                                                                                                        


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami