Recenze pánské bundy CRAFT Glide Hood


                 

Ačkoli nejsem a určitě už nebudu žádným profíkem v běžkařském lyžování, měl jsem velkou radost, když se mi v rámci soutěže dostala do rukou softshellová bunda CRAFT Glide Hood a mohl jsem ji na vlastní kůži otestovat. Moc ještě jednou děkuji.

Už když dorazila, zaujala mě materiálem a tím, že ačkoliv je třívrstvá, působí velice lehkým a vzdušným dojmem. Možná to i evokovalo dojem, sakra chlape, nebude ti v tom zima?


 
Na omak byla opravdu příjemná a po obléknutí jsem měl takovou radost, že jsem v ní seděl půl dne při práci na PC a nechával se unášet fajn pocity, které ve mně okamžitě evokovala. A dalo se, vedro v ní opravdu nebylo, a tak zase ta otázka: "Nebude Ti v ní chlape zima?"

                                                                       
Co se týká střihu, je to se mnou trošku komplikovanější, rozhodně nejsem konfekční typ a se svými 204 cm se spíš potýkám s tím, že když není oblečení dosti dlouhé v pase, určitě mně nebudou sedět rukávy. Tady rukávy seděly perfektně, v pase na hraně, ale ještě se dá. A možná stojí za to upozornit, že bunda nepatří do typu Slim Fit, tudíž je po celém těle mírně volnější. Co bych ještě ohledně střihu vyzdvihl, je kapuce, která je velice příjemná a i nenasazená utváří takové to správné hřejivé klima kolem krku, což mám moc rád.

                 

S bundou jsme tedy navázali přátelský vztah a teď už jen zbývalo ji prubnout v akci a vztah ještě více prohloubit, a nebo konstatovat: "Holka potvrdily se obavy a je mi v tobě opravdu zima." Jak jsem psal na začátku, nejsem profík, ale hobík, který má lyžování rád. Pro test možná i lepší, protože já se určitě potím víc než kdokoliv, kdo vyběhne kopec bez ztráty dechu a zvýšené tepové frekvence.


Náš první výlet byl do Jizerských hor, 27km, -5*C, sem tam i fouklo a k večeru myslím, podle mých zmrzlých tváří byla i pěkná kosa. Pod bundou byla ještě dvě tenčí funkční trika, přece jenom tam byla ta obava, nicméně teď už to můžu říct, za celou cestu jsem nepociťoval nějaký diskomfort, nebo chlad. Naopak mi bylo hezky a užíval jsem si krásného běžkařského dne na horách. Zároveň jsem se v ní nijak zvláště nepotil, nebo potil, to já vždycky, ale bez čůrků potu, nebo mokrého spodního prádla tak, že se dalo ždímat. Takže Super milý CRAFTe.


Během měsíce co se známe jsme spolu na běžkách byli hodněkrát v mrazu, větru i za krásného počasí a pokaždé stejné fajn pocity, prostě budeme kamarády dál a určitě nám to dlouho vydrží. Oproti jiným bundám, které na běžky mám, je tato určitě lehčí a příjemnější svým materiálem, což je prostě super. A jelikož jsem milovník modré barvy, všechno se to tak nějak umocňuje. Bundu tímto můžu opravdu s čistým srdcem doporučit, určitě neuděláte chybu, když se s ní budete chtít skamarádit, tak jako já.

Více fotek z našich výletů na mém instagramu:
https://www.instagram.com/milavletunavyletu/

Autor textu: Miloslav Krejčí

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami