Recenze funkčního trika Craft Active Extreme X


Jelikož sportuji venku téměř celý rok, funkční prádlo je velmi důležitou součástí mého šatníku. Vyzkoušel jsem je už od několika různých výrobců, proto jsem byl zvědavý, co mi nabídne Craft.

Na první pohled tričko působilo hezkým, hladkým designem, ale na dotek bylo velmi tenké a tak jsem měl menší obavy, zda opravdu udrží tělo v teple i při teplotách do -5 ° C. Převládající aktivitou při testování byl běh v přírodě po rovinách a menších kopcích, v teplotách od 5 do -2 stupně. Při prvním oblečení trička jsem objevil pro mě velké pozitivum, dokonale přiléhalo k tělu, ale zároveň jsem se cítil volně, vůbec mě nestahovalo, jak jsem byl zvyklý od jiných kousků. Na začátek jsem zkusil delší běh při teplotě jemně pod nulou a na triko Craft Active Extreme X jsem si oblékl jen tenkou běžeckou bundu, která mě chránila před větrem. Během celého běhu jsem se cítil velmi komfortně, nepociťoval jsem zimu. Se zvyšující se intenzitou zatížení tričko zvyšovalo udržené teplo. Jednoduše, čím více dřete, tím příjemnější vám je. Za měsíc běhání jsem nenašel negativa. Triko jsem vypral mnohokrát, vždy na sportovním režimu a neztratilo žádnou ze svých skvělých vlastností. Také rychle schne, takže večer se vypralo a ráno bylo připraveno na další sportovní zážitek. Odvod potu byl velmi dobrý. Vyzdvihl bych, že tričko mě dokázalo udržet v teple i po skončení tréninku, při chůzi domů, když jsem už nebyl velmi aktivní.

Na závěr roku jsem ho ještě vzal  vyvětrat i na lehkou turistiku, při teplotě -2C. V kombinaci s lyžařskou bundou fungovalo perfektně a jen potvrdilo výše zmíněné výhody. Za měsíc testování jsem tedy prověřil tričko mnoha aktivitami a mohu konstatovat, že triko Active Extreme X je můj favorit mezi funkčními triky. Všechny výhody jsem již zmínil a negativa jsem opravdu nenašel, pro někoho může být jediným negativem jeho vyšší cena. Triko bych doporučil profíkům jakož i hobby sportovcům a doufám, že v něm budete mít stejný požitek z jakéhokoliv sportu, tak jak jsem měl i já.

                                                                                                                                                               Sportu zdar! Adam Aponyi

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami