Recenze funkčního trika Craft Active Extreme X


Dojmy z testování běžce Ondřeje Fejfara

Triko Active Extreme  je pro mnoho lidí synonymem funkčního prádla a bylo taky nejspíš prvním trikem od Craftu, se kterým jste se setkali. Alespoň já to tak mám. V nabídce je v různých obměnách už více než 15 let a prý je to nejprodávanější věc od Craftu vůbec…

Letošní novinkou je jeho nová verze Active Extreme X a já na něj byl extrémně zvědavý. K otestování jsem si vybral „klasiku“ triko s dlouhým rukávem, ve kterém běhám prakticky celý rok. Někdy si vystačím pouze s ním, ale mnohem častěji ho volím jako první vrstvu „na tělo“ pod další funkční vrstvy. Důkladně jsem ho otestoval v obou případech a vždy fungovalo na jedničku.

Funkční prádlo Active Extreme X je určené pro intenzivní sportovní aktivity v chladnějších podmínkách. Já ho využívám především na běh, u kterého se rozhodně neflákám a v zimě si ho umím představit také pro intenzivní trénink na běžkách či skialpech. Triko se vyznačuje skvělým odvodem potu při vyšší zátěži, zároveň dokáže skvěle regulovat teplotu těla. Když se ale zastavíte, pár minut po zklidnění hřát přestane a po chvíli vám v něm začne být zima.

Potom ho doporučuji vyměnit za suché triko nebo doběhnout do tepla a tam ho sundat.

Nejlépe jsem se v něm cítil při teplotách okolo deseti stupňů a níže směrem k nule. Při opravdu intenzivním tréninku v něm nemám problém vyběhnout i když mrzne. U Craftu už jsem se dostal na velikost S a tričko mi tak sedí perfektně na těle. Je lehké a novinkou, kterou oceňuji, jsou mírně prodloužená záda. Při svých 180 centimetrech by ale mohlo být triko celkově o něco delší, nicméně rozumím tomu, že moje „vyzáblá“ postava není při této výšce úplným standardem. Je to však stále v pohodě.

     

Triko oproti předchozí generaci více hřeje, a tak se v něm dá běhat i samostatně. Během podzimu jsem v něm rád trénoval na stadionu, kdy jsem si v případě potřeby mohl sundat bundu a úseky si odběhat pouze v tomto triku. Osobně ho vidím i jako výbornou volbu na závod. Buďto samostatně nebo pod dres, když je chladněji.

A je zde ještě jedna zajímavost. Triko obsahuje 40 % SeaQual polyesterového vlákna, při jehož produkci byl použit zrecyklovaný plastový odpad vylovený z oceánu. Za mě je materiál velice příjemný jak na dotek, tak přímo na těle, a proto pro mě byla takhle informace příjemným překvapením. Celkově se tak jedná o top produkt a už teď se těším, až ho vezmu na pořádný trénink na běžky nebo na skialpy.

                                                                                                                                                                   Ondřej Fejfar

Dámský pohled očima běžkyně Julie Šimáčkové

Novou generaci dámského trika Active Extreme X jsem testovala jako samostatnou vrstvu během intenzivnějších běžeckých tréninků a jako první vrstvu během tréninků v nižších intenzitách v chladnějších podmínkách. Na testování jsem si vybrala variantu s dlouhým rukávem ve velikosti XS. Materiál je příjemný na dotek, triko je velmi lehké, střihově sedí perfektně na těle a ploché švy nikde na těle neškrábou. Během tréninku je triko prodyšné, dobře odvádí pot a zároveň v něm neprochladnete, pokud se vyloženě nezastavíte. V oblasti podpaží je materiál perforovaný pro lepší termoregulaci a díky poměrně slabému materiálu triko po sportovní aktivitě rychle schne. Za sebe rozhodně oceňuji prodlouženou délku v oblasti zad, kratší délka vpředu mi naopak perfektně vyhovuje, protože se tak triko nikde zbytečně neroluje. Z ženského pohledu je také fajn, že si můžete vybrat z několika barevných variant.

   

Jako veliký benefit vnímám i to, že je triko vyrobeno částečně z recyklovaného polyesteru (21 %) a ze SeaQual polyesterového vlákna (40 %), které je produkováno z recyklovaného plastového odpadu vyloveného z oceánu. Je skvělé, že se tímto směrem značka CRAFT snaží vydávat a je schopna díky inovacím vytvářet produkty, na kterých konečný uživatel nepozná rozdíl oproti nerecyklovanému materiálu. Za mě jednoznačně velké plus!

Celkově mě toto triko nadchlo a těším se, až ho budu moci využít nejen na běžecké tréninky, ale i na zimní sportovní aktivity.

                                                                                                                                                                             Julie Šimáčková


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami