Recenze dámské bundy Craft Glide


Bunda Craft Glide je softshellová bunda z řady určené především na běžecké lyžování, nicméně díky své lehkosti, což byla první věc, která mne zaujala ještě před otevřením balíčku, v němž mi byla doručena, se dá považovat za skvělého parťáka i na běh nebo v současné době velmi moderní skialpinismus.

Díky raglánovému rukávu dobře sedí přes ramena, je krásně vypasovaná. V pase je užší, ale následně se střih opět rozšířuje, nemá tedy tendenci se vyhrnovat z beder. A to my ženy velmi ceníme, ledviny v teple!

 Bundu jsem se vydala vyzkoušet na hřebeny Krkonoš. Na hřebeny, kde foukalo, sněžilo a byly přibližně 3 stupně pod nulou jsem vycházela z údolí, kde panovalo téměř jarní počasí s teplotou kolem nuly. Bundu Glide jsem měla jako druhou vrstvu, hned přes spodní funkční tričko s dlouhým rukávem. Mírně jsem se bála, zda se pod ní nebudu příliš potit, nicméně má obava byla zbytečná, membrána VentAir Wind je schopná dostatečně vlhkost propouštět od těla. V oblasti podpaží a zad je navíc použita prodyšnější tkanina, která nejen že zvyšuje odvod potu na těchto místech, ale zároveň díky své pružnosti zlepšuje komfort pohybu. Když vám podklouzne lyže a více se natáhnete za hůlkou, když si upravujete boty nebo prostě uděláte jakýkoli nestandartní pohyb, v bundě Glide to zvládnete bez pocitu, že Vám prasknou švy.

Nicméně, jak bunda obstála v nevlídném počasí na hřebenech? Obstála skvěle. Asi tušíte, že jsem z toho měla opravdu radost, neboť bych si bývala nerada dolů přinesla angínu nebo zápal plic:). Vzhledem k ochlazení jsem pod bundu přidala ještě jedno teplejší termo tričko a měla jsem tak vrstvy 3. Tepelný komfort bunda Glide udržela perfektně, překvapilo mne, že na to, jak dobře je prodyšná, výborně izoluje. 

                 

Příjemným bonusem bylo zjištění, že ani velké, vlhčí sněhové vločky bundě Glide nevadí, materiál je vodoodpudivý.

Na testování jsem si vybrala oranžovo bílou variantu bundy, což nejsou zrovna praktické barvy, co se týče ušpinění. A já, jako správný nešika, jsem ji hned první den zvládla na rukávu trochu ušpinit. K mé neskonalé radosti stačilo skvrnku od čaje pouze propláchnout teplou vodou pod kohoutkem a není po ní ani památky. Jsem přesvědčená, že je to kvalitou úpravy použitého materiálu.

Nakonec si dovolím ještě vypíchnout několik detailů, které dotváří celkový vysoký standart bundy Glide. Fleece v límci a zip podložený tak, aby nedřel, jsou skvělý bonus, stejně jako reflexní pásek na zádech, který se jistě může hodit nejen na silnici, ale i ve stopě - aby nás nepřejela rolba:). Rukávy jsou zakončené elastickou manžetkou, která zabraňuje jejich profouknutí zespoda, zároveň ale neškrtí. A barvy! Barva je přesně jako na obrázku.

Musím konstatovat, že bunda Craft Glide mne potěšila ve všech směrech. Splňuje vše, co výrobce slibuje a - jak jsem již zmínila- nabídne uživateli i něco navíc.

Autor textu: Valentina Volopichová

           

Více barevných varianta najdete na craft.vavrys.cz


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami