Recenze na cyklodres CRAFT ADV Endur Graphic a cyklokalhoty CORE Endur Bib


Sport mě doprovázel celý život, letos se i vzhledem k současné situace ze zapálené cross-fiťačky stala nadšená cyklistka a objevitelka spousty krásných nových míst. Co jsem během svých cyklistických začátků zjistila velmi brzy, je nutnost mít kvalitní, funkční a hlavně komfortní cyklistické oblečení. Co si budeme povídat, po pár hodinách jízdy dokáže otlačená zadnice pořádně znepříjemnit cestu k vytyčenému cíli. Abych těmto komplikacím předešla, dala jsem na doporučení několika svých přátel a zakoupila jsem si oblečení z řady Craft Spécialiste. Musím říct, že hned po prvních vyjížďkách, plných komfortu, skvělé ergonomie a neboť jsem žena, tak i krásného designu a zpracování, se ze mě stala „crafťačka“ a postupně jsem rozšiřovala svoji sbírku Craft výrobků o další kousky, nejen z cyklistické kolekce. Proto jsem byla velmi potěšena, když jsem byla vybrána v rámci soutěže na sociálních sítích a dostala jsem možnost otestovat výrobky z nové cyklokolekce. Vybrala jsem si dres CRAFT ADV Endur Graphic, který je na e-shopu ve dvou barevných variacích a cyklokalhoty CORE Endur Bib

Cyklodres CRAFT ADV Endur Graphic

Vzhledem k lásce padat v poli do trávy nebo do obilí (kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti), jsem si raději namísto typicky dámské růžové varianty zvolila dres v zeleno-žluté kombinaci.

Ihned po rozbalení balíčku od Craftu jsem ocenila příjemný materiál a syté barvy. Na první pohled se může zdát, že v maskáčové kombinaci byste se v poli či lese ztratili, ale nebojte se, to se nestane. Neotřelý design, skvělá viditelnost, kapsičky ergonomicky vyladěné do posledního detailu, skvěle padnoucí střih a vzhledem k aktuálně panujícímu létu a vysokým teplotám taktéž dobrý systém ventilace díky síťování v zadní části límečku, zakončení rukávů a po bočních stranách dresu včetně podpaží, již od začátku naznačovali, že tento dres bude mým novým dobrým parťákem na vyjížďky.

 

Z hlediska funkčnosti dresu není mnoho co vytknout, snad jen absenci silikonových manžet v rukávech. Dres je lehký, vyrobený z příjemného materiálu, dobře větrá, člověk o něm skoro neví. Jen když do kapsičky sahá pro nějakou tu svačinku či penízky na občerstvení. 

Cyklokalhoty CORE Endur Bib

Na rozdíl od testovaného dresu jsou kraťasy vyrobeny ve střídmém designu, univerzální černé barvy, což je skvělé neboť se dají krásně kombinovat s jakýmkoliv dresem.

Díky přítomnosti šlí kraťasy krásně sedí na těle. Uživatelský komfort podporuje i přítomnost silikonových prvků v zakončení nohavic, které zabraňují klouzání kalhot po nohou a užitečné jsou i při fixaci návleků na nohy v chladných ránech. Kraťasy jsou opatřeny vložkou C4, která svým zařazením spadá do nižší třídy. Tomu odpovídá i jízdní komfort, kdy zejména při delších vyjížďkách (3h+) lze již ve srovnání s mými druhými kraťasy Craft Spécialiste Bib pocítit znatelný rozdíl. Vložka C4 je ve srovnání s vložkou C2 výrazně tvrdší a méně ergonomicky dokonalá. Zatímco vložka C2 krásně kopíruje tělo, vložka C4 místy tlačí. Pokud plánujete delší vyjížďky a chcete zažít ten pravý komfort, dle mého názoru se vyplatí něco málo připlatit a posunout se do vyšší kategorie vložek. 

Závěrem mohu oba produkty doporučit, každý z nich však lehce jinému spektru zákazníků. Zatímco dres je opravdovým univerzálem a neztratí se jak v šatníku rekreačního či začínajícího cyklisty, tak ani v šatníku pokročilého jezdce, který tráví na kole dlouhé hodiny. Vzhledem k velké ploše síťování je dres vhodný zejména do teplejšího období pozdního jara a zejména léta. Cyklokraťasy CORE Endur Bib bych doporučila spíše rekreačním a začínajícím jezdcům, kteří chtějí okusit kvalitní oblečení za rozumné peníze.  

Ještě jednou bych chtěla poděkovat za možnost si oba produkty vyzkoušet a konstatovat, že stejně tak jako předchozí výrobky Craft, ani tyto dva mě nezklamaly.

Spoustu šťastných kilometrů, bez otlačených zadnic a pádů do obilných polí přeje teď již zapálená cyklistka Valeriia.

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami