Recenze bundy CRAFT Glide Hood


                                                   

Bunda Craft Glide Hood je vyrobena z měkkého, lehkého, třívrstvého softshellu. Prodejce bundu doporučuje na pohodové běžecké lyžování nebo jiné outdoorové aktivity v zimním období. Bunda má dle mého díky svému materiálu široké rozmezí použití. Na sporty, při kterých se člověk svou aktivitou dostatečně zahřeje, jako je běh na lyžích, stačí pod bundu lehké tenké funkční tričko. Při nižších teplotách či rekreačním tempu stačí vybrat teplejší spodní vrstvu. Bundu lze tedy použít jako druhou či třetí, ale výhradně jako svrchní vrstvu. Bunda není přespříliš vypasovaná, ale dostatečně široká, takže se pod ní další vrstvy bezproblémově vejdou. A bundy se nemusí bát ani boubelky.

                                               

Ačkoliv je bunda určena na zimní období, myslím, že bude dobře sloužit po celý rok, např. na turistiku.

Zadní díl bundy je mírně prodloužený, v mém případě do půlky zadku, díky čemuž netáhne na záda.

Rukávy jsou dostatečně dlouhé a díky elastickým páskům na koncích se dobře přetahují a drží přes rukavice. Elastické zakončení v pase by mohlo být pevnější, bunda se ale díky tomu při pohybu nevyhrne nahoru a zůstává přirozeně dolů.

Díky prodyšným pruhům, které jsou zevnitř tvořeny síťkou a zvenku elastickým materiálem a které vedou od ruky přes celý rukáv až do pasu, bunda pěkně dýchá v oblastech, kde může být prodyšnější, a neomezí se tak odolnost bundy proti promoknutí např. na zádech. Prakticky se tak zkombinovaly funkce dýchání a voděodolnosti bundy.

Bunda má dvě velké kapsy na břiše, uzavíratelné na zip. Na běžkování bych ocenila kapsu na bedrech v zádové části. Pro případ využití bundy společně s batohem, jsou přední kapsy logickým řešením.

Hlavní zip je podložený légou a elegantně ukončený do ochrany brady proti škrábání. Ačkoliv jsou použité zipy tenké a jezdce drobné, úchytky jsou prodloužené, a dají se tak ovládat i v silných rukavicích. Úchytky jsou vyrobeny z plastu, v mrazech vám proto nepřimrznou k jazyku, kdybyste je olizovali :-)

                                                   

Praktickým prvkem bundy je kapuce. Fixace kapuce je zajištěna stahujícími gumičkami pod bradou. Pokud běžkuji jen v čelence, kapuce mi v případě nenadálé potřeby vynahradí čepici. V případě deště samozřejmě voděodolná kapuce zafunguje lépe než běžná čepice.

                                                 

Při testování v mém případě naštěstí nepršelo, voděodolnost bundy tedy nemůžu osobně hodnotit. Studený vítr se ale rozfoukal, což jsem pozorovala na okolních stromech, nikoliv však na vlastním těle, bunda mě od větru dokonale izolovala.

Autor textu: Vendula Šenová

Autor fotografií: Pavel Svoboda

 
 

                                                     

 

 

 

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami