Recenze bundy CRAFT ADV Storm


Mám doma spousty sportovního oblečení. Nikdy jsem ale neměl kromě elastických zateplených kalhot vlastně nic vyloženě běžkařského. Podle počasí a plánované délky výletu jsem na sebe vždycky nakombinoval, co jsem uznal za vhodné. V bundě, kterou jsem považoval za svou standardní běžkařskou, jsem se cítil dobře, ale po mé nové zkušenosti s bundou Craft teda nevím nevím, jestli ji ještě někdy vezmu na sebe..

Bunda CRAFT ADV Storm byla mým prvním oblečením, přímo určeným na běžky. Na první test jsem ji vzal na okruh 23km z Bedřichova přes Máří ke Knajpě a pak přes Kristiánov zpět. Vybíhal jsem už za tmy a bylo vyloženě nevlídno, na parkovišti -4 stupně, fučelo, viditelnost nic moc.

Na startovní rovince na stadioně jsem měl pocit, že jsem se oblékl málo. Ale první kopec zahřeje každého, tak jsem ničeho nebál a pustil se pořádně do toho. Stejně jsem chtěl seznamovací jízdu pojmout svižně a zkusit, co bunda umí. Teplotu po bundou jsem si reguloval tím, že jsem trochu přidal. Už po prvních metrech jsem cítil nepoznanou lehkost, s jakou mi šly ruce nahoru. Karbonové hůlky jsou sice fajnová záležitost, ale teprve když vám těsné oblečení nebrání zvedat ruce, pak si je teprve užíváte naplno.

Na vrcholové partie v okolí Knajpy jsem se tentokrát moc netěšil. Běžel jsem tudy už mockrát, ale nikdy tak málo oblečený při takovém počasí a zimě. Napadlo mě, že nesmím zastavit, jinak mi bude pěkná kosa. Když jsem ale nahoře přece na minutku přibrzdil na povinné selfíčko u cedule, byl jsem příjemně překvapený, že zima mi nebyla. Ani jsem se necítil zpocený tak jako obvykle po takovém běhu. Ve sjezdu na Kristiánov mi sice omrzaly tváře ale jinak pohoda.

Poslední překvapení mi bunda nadělila, když jsem se na centrálním parkovišti chtěl převléknout do suchého. Nebylo to totiž potřeba. Ta bunda mě bude bavit, řekl jsem si. A druhý den jsme si oběhli celou padesátku ;-)

Autor textu: Jan Klíma

       


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami