Recenze běžecké větrovky Craft PRO Hypervent


Letošní běžecká kolekce oblečení Craft PRO Hypervent se opravdu povedla. Jako první jsem měl možnost vyzkoušet větrovku. A dostala se ke mně právě včas, protože díky aprílovému počasí na přelomu března a dubna jsem ji mohl otestovat za všech možných povětrnostních podmínek včetně vydatného sněžení.

 

Bunda PRO Hypervent je k dostání ve dvou barvách – světle modré a černé. Já tento modrý odstín zbožňuji, takže nebylo o čem přemýšlet. Testovaná bunda je velikosti M a sedí mi téměř dokonale. U bund mám rád volnější střih, protože podle teploty většinou volím počet vrstev pod ní. Je to typická jarní větrovka, ve které se dá běhat téměř celoročně, tedy kromě velmi chladných dnů. Někoho nepotěší zpráva o absenci kapuci, ale tu já osobně vyžaduji až od běžeckých bund určených do vyloženě zimních podmínek. Tady jde primárně o nízkou hmotnost, prodyšnost a hlavně sbalitelnost viz dále.

Materiál je na dotek příjemný a ohromně jemný. Dokonce je částečně průhledný, že je vidět jakou barvu trička máte o vrstvu níže. Bunda je sice velice slabá, ale není to žádný extrém. V případě potřeby dokáže zahřát a udržet teplo. Nabízí dostatečnou ochranu i proti silnému větru a díky voděodpudivé vrstvě také obstojně odolá májovému deštíku. Potom na vás ještě během tréninku dokáže uschnout, to je paráda.

 

Při bližším zkoumání zaujme několik technických prvků. Tím nejvýraznějším jsou asi ventilační otvory na zádech do tvaru obráceného véčka. Kromě dobré funkčnosti to i po designové stránce dobře vypadá. Další ventilační otvory jsou netradičně v přední části v oblasti klíční kosti, na každé straně po jednom otvoru na zip, takže si můžete vybrat, zda zip rozepnete či nikoliv. Pod zipem je ještě meshová vrstva, a tak je kromě silného protivětru doporučuji nechat spíše rozepnuté. Další mesh je potom tradičně v podpaží, což je hodně příjemné a nebývá to standardem ani u dražších větrovek.

 

Na pravé straně na tradičním místě najdete kapsu na zip, kterou můžete samozřejmě využít dle libosti, ale především do ní lze celou větrovku snadno sbalit. Zvládnete to opravdu za pár vteřin a výsledný balíček můžete ještě secvaknout slabým páskem, který je nedílnou součástí kapsy. Geniální řešení, které si zamilujete! Mě osobně to motivovalo brát si bundu s sebou (např. do ledvinky), i když jsem nevěděl, zda ji nakonec využiji. A kolikrát jsem byl pak za to rád.

V úvodu jsem ještě zmínil absenci kapuci. Ta by se sice někdy opravdu hodila, ale u bundy Hypervent lze alespoň lehce stáhnout límec, a tím pádem se lze před silným větrem nebo poletujícím sněhem částečně ochránit tímto způsobem.

 

Při běhu na sobě bundu téměř necítíte, a přesto jste dostatečně chránění před rozmary počasí. Nikde nestahuje ani „nepřekáží“, spíše naopak, cítíte se v ní volně. Díky důmyslnému odvětrávání a celkově perfektní prodyšnosti se hodí také na intenzivní tréninky. Z materiálu mám velice dobrý pocit, jak z jeho funkčnosti, tak snad také životnosti.

Od Craftu pro mě zatím nejlepší běžecká lehká větrovka, co jsem měl možnost vyzkoušet. Modrá je prostě dobrá…

 

                                                                                                                                                            Autor textu: Ondřej Fejfar

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami