Otestováno!! Triko CRAFT UNTMD Warpknit krátký rukáv


Triko Craft UNTMD Warpknit.

 

Toto triko je součástí CRAFT kolekce "Studio" a je jedním z produktů nové řady Untamed (nespoutaný, zkráceně: UNTMD). Cílem této řady je propojit jedinečný design s vysokou funkčností. 

 

Tričko je k dispozici ve dvou barevných provedeních, a to buď klasické černé nebo pudrově růžové. Prodává se poněkud netradičně ve dvou velikostech S/M a L/XL, což je dáno jeho elastickými vlastnostmi. Materiál trika je 100 % polyamid.

 

Minimalistický design

 

Už při rozbalování mě jednoznačně na první pohled zaujal nápaditý, ale zároveň minimalistický design. Pokud upřednostňujete jednoduchá trička, která na Vás z dálky nekřičí značku, ale spíše zaujmou propracovaností, tak Vás tento design jistě nadchne.

Triko je vyráběno inovativní technologií "Warp Knit Seamless". Samotné torzo je díky použité technologii bezešvé (švy jsou pouze na ramenou) s cílem zajistit uživateli vyšší pohodlí. Zároveň je úplet navržen tak, aby co nejlépe mapoval tělo za účelem efektivnějšího řízení tělesné teploty. Celé triko je tvořeno funkční tkaninou s větracími otvory zejména v horní části.  

 

 

Zkušenosti z používání

 

Podle uváděné charakteristiky se toto triko hodí na intenzivní cvičení, tak jsem si ho v takových situacích vyzkoušela. Nejdříve za hezkého počasí ve venkovních podmínkách a následně v posilovně, kam je určeno především. Už při prvním použití jsem pociťovala, že se jedná o jedno z nejpříjemnějších sportovních triček, které jsem na sobě kdy měla. Je velmi lehké, příjemně obepíná celé tělo, nikde netlačí ani nedře a téměř ho na sobě ani necítíte. Je zajímavé, že se vyrábí pouze ve dvou velikostech, jak jsem uváděla výše.

Já sama mám obvykle velikost XS/S, nicméně varianta S/M mi plně vyhovuje a vzhledem k jeho elastičnosti a přizpůsobivosti považuji zmiňovanou nabídku velikostí za dostačující. Mně osobně přijde triko až příliš dlouhé, protože preferuji kratší střih, ale to se přirozeně odvíjí od postavy a každého preferencí. Nezastrčené se může občas v dolním lemu trochu rolovat díky jemnému materiálu. Délku trička jsem naopak ocenila v chladnějších podmínkách, kdy jsem si triko zastrčila a nikde mi nevylézalo.

 

Při vyšší sportovní intenzitě jsem ocenila především "síťování" zejména v oblasti ramen a dále odvětrávání v oblasti zad. Zásadní je i samotná funkčnost materiálu. Triko na mně po ukončení sportovní aktivity poměrně rychle usychalo, což by mělo eliminovat případné riziko prochladnutí. Triko není potřeba prát po každém nošení, přirozeně záleží na intenzitě sportovní aktivity. V případě potřeby stačí pouze ručně přeprat a po uschnutí již není potřeba žehlit.

 

 

 

Klady:

 

- funkčnost

- termoregulace

- minimalistický design

- bezešvé torzo

- příjemný materiál

- dvojitá hustota pleteniny

 

Zápory:

 

- rolování dolního lemu


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami