Vyběhni s tmou! Běžecká kolekce CRAFT Lumen


 

Letošní podzim byl pro běžce z hlediska počasí extrémně příznivý, ale změna ročních dob je neúprosná. Světla ubývá, teplota klesá, pravděpodobnost sychravého počasí se zvyšuje. 

Někteří běžci jsou na tmu zvyklí. Většina lidí však od jara do podzimu trénuje za denního světla a za tmy vyráží pouze v nouzi nejvyšší. Pozdní východ slunce a jeho brzký západ nám však výrazně snižuje možnosti, se tmou se tak v zimních měsících musí smířit téměř každý, kdo to s běžeckým tréninkem myslí alespoň trochu vážně

Za tmy může běžec narazit na dva hlavní problémy: nevidí a není vidět.

Nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, jak situaci vyřešit, je pořízení čelové svítilny neboli čelovky. Ty se dají sehnat v různých podobách od těch základních, které vás vyjdou na pár stovek, až po špičkové přístroje za několik tisíc.

Problém číslo dvě budou řešit naopak převážně běžci, kteří se pohybují ve městě a jeho přilehlém okolí.

Není nic horšího, než když vás na cyklostezce přehlédne cyklista nebo na krajnici řidič automobilu, protože vás jednoduše nevidí. Před námi je několik dlouhých měsíců, během kterých si světla aktivně nejspíš užijeme jen o víkendech. No a? Je samozřejmé vyběhnout i do šera a tmy. a v ideálním případě také o aktivní zdroj světla, jako je reflexní vesta s integrovanými diodami nebo barevná blikačka, která se dá připnout na batoh nebo oblečení.

Reflexní materiály nejsou zrovna z těch, které by dokázaly transportovat pot, hřát a celkově udržovat tělo v ideálním klimatu. V konceptu reflexního oblečení CRAFT Lumen, který úspěšně nabízíme třetí sezónu, najdeme nespočet linek, teček a pruhů, které zajistí dokonalou odrazivost světla a zároveň zachovají vynikající funkčnost a ergonomii.

Z kolekce Craft Lumen vybíráme:

Ideální volbou pro zimní výběhy - zateplená běžecká bunda CRAFT ADV SubZ Lumen 3 s větruodolnou membránou Ventair a výrazným reflexním ošetřením.

Výrazná barva běžecké vesty CRAFT ADV SUbZ Lumen zajistí, že bude běžec i běžkyně vidět v jakýchkoliv podmínkách.

Běžecký komplet doplní zateplené běžecké kalhoty CRAFT ADV SubZ Lumen Tights  s větruodolnou membránou a
silným reflexním potiskem, který zajistí maximální viditelnost i v horších světelných podmínkách.

 

Pro výběhy v zimních temných dnech je vhodné vybavit se i doplňky s reflexními prvky - rukavice, čepice či čelenka.

 

Více inspirace na podzimní výběhy načerpáte ZDE


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami