Je ten správný čas na nové cyklobundy a cyklovesty


Jaro je tady a s ním přichází výměna cyklošatníku. S nadšením ukládáme zateplené cyklokalhoty a cyklobundy do zadních částí skříně a vytahujeme jejich odlehčené verze. Marně hledáme, kam jsme je ke konci podzimu uložili a mnozí z nás si vzpomenou, že si vlastně plánovali udělat radost a koupit si nový kousek.

Máme pro vás návrh: Co si tak pořídit novou cyklobundu nebo vestu? Máme pro Vás pár tipů..

Potřebujete nepromok?

Pokud se Vám často stává, že se stanete při Vaší vyjížďce obětí přeháňky anebo dokonce trvalejšího deště, doporučujeme Vám jeden z těchto dvou kousků. Záleží na tom, jaké nároky na bundu máte. Pokud máte rádi opravdu propracované detaily, technicky vysoce vyspělé materiály a poutavý design, sáhněte po cyklobundě ADV Hydro Lumen. Je to membránová bunda s lepenými švy, takže na stoprocentní nepromokavost se můžete spolehnout při zajištění dostatečné prodyšnosti. Navíc tato verze s názvem Lumen, nabízí četné reflexní prvky, které ovšem vkusně doplňují propracovaný design bundy.

Jestli je to na Vás už moc, nezoufejte. Máme v nabídce i decentnější verzi bez Lumen úpravy - cyklobundu  ADV Endur Hydro.

 

Jestli Vám nedělá potíže slevit z dokonalých technicky propracovaných detailů a vystačíte si prostě s jednodušší, nicméně stále stoprocentně spolehlivou nepromokavou cyklobundou, volte bundu CORE Endur Lumen Hydro.

Tato cyklobunda je opět membránová s lepenými švy a zvýšenou reflexní úpravou. 

Pokud je na Vás Lumen příliš, je tady o něco decentnější verze CORE Endur Hydro bunda.

Všechny zmíněné typy cyklobund jsou bez podšívky, což usnadňuje jejich sbalitelnost a nízké nároky na místo ve vašem batohu.

Postačí větrolam?

Cyklobundy nebo cyklovesty více či méně odolné větru je dobré mít po ruce stále. Ty naše zaberou tak málo místa, že se stanou vaší automatickou výbavou při téměř každé vyjížďce. Sbalíte je do jejich vlastní kapsy tak, že Vám pak zaberou prostor zhruba jako Vaše pěst. Pro pány tady máme jednu třešničku na dortu, a sice cyklobundu PRO Nano Wind. Extrémě lehkou, prodyšnou, technicky dokonale propracovanou větrovku, která váží skoro nic.

Naší stálicí a nejprodávanějším kouskem v této kategorii je cyklobunda Essence Light Wind. Váží o trochu více než nic, ale do dlaně ji celou zmáčknete bez problémů.

Pokud jste příznivcem cyklovest, tak ji nabízíme i v této verzi. Cyklovesta Essence Light Wind se od bundy liší, kromě absence rukávů, v provedení zad. Cyklovesta má záda síťované, bunda ne. Jak bunda, tak i vesta, mají povrchovou úpravu DWR, která Vás ochrání i vůči krátké přeháňce.

Jestli se příznivcem poutavého designu a vysoké technické propracovanosti, tak Vás zřejmě zaujme naše novinka cyklovesta PRO Gravel Wind.

Opět velmi lehký kousek s povrchovou úpravou proti dešti, ale navíc s ripstopem, který zajistí, že když si cyklovestu o něco zatrhnete, vzniklá díra nebo zatržení nebude dále postupovat. Za zmínku určitě stojí laserově řezaná ventilace v mezilopatkové oblasti a ukončení vesty do širší pohodlné gumy se silikonovým potiskem z vnitřní strany. Cyklovesta tak bude krásně držet a nebude se vyhrnovat.

 

Pokud ve vás budí důvěryhodnější dojem něco na omak robustnějšího, zvolte cyklobundu ADV Offroad Wind.

Tato cyklobunda, co se váhy týká, váží jen o drobek víc než bunda Essence. Ovšem práci udělá stejnou – ochrání vás vůči větru, částečně dešti. Rozdíl, jak už název napovídá, je v tom, že tato cyklobunda je odolnější vůči oděru a má jiný, volnější střih. Je přímo určena pro jízdu na horském kole, kde se předpokládá, že potřebujete větší volnost pohybu při sjezdech. A jste také vystaveni větší pravděpodobnosti případného pádu.

Tak to bylo pár tipů, díky kterým se snadno můžete vyhnout při Vaší vyjížďce prochladnutí a užít si ji naplno. I když promoknutí nebo zima po těle je také nezapomenutelný zážitek.

Další inspiraci z naší kolekce najdete ZDE nebo se zastavte v prodejně autorizovaných prodejců CRAFT.


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami