1. - 3.9. 2023 Beskydská sedmička


Beskydská sedmička je nejslavnější ultra-trailový závod a dálkový pochod v České republice. Vede celým hřebenem Moravskoslezských Beskyd a závodníci na trati absolvují trasu dlouhou přes 100 km, stoupání dosahuje v celkovém součtu přes 5 500 výškových metrů. Tento závod založil horolezec Libor Uher, který jako druhý Čech zdolal horu K2 (8611 m n. m.)

Je to jeden z nejnáročnějších ultra-trailových závodů u nás a na Slovensku. Beskydy jsou také známé svým technickým terénem. Především seběhy a klesání vyžadují díky ostrým kamenům a nerovnému terénu výrazně vyšší pozornost a obratnost než běh po asfaltu. Závodník musí být velmi dobře připraven jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Mentální síla je často faktor, který u takového typu závodů rozhoduje.
Nedílnou součástí je také výživa a hydratace, protože absolvování běžeckého závodu trvajícího od 10 do 30 hodin vyžaduje časté doplňování energie.

Beskydská sedmička podobně jako další ultra-trailové závody startuje večer, aby závodníci noční část trati absolvovali čerství. Většině lidí totiž zabere zdolání trasy kolem 24 hodin a tmě se tedy nevyhnou. Je proto důležité závod absolvovat s kvalitní výbavou, jako je silná čelovka, běžecký batoh nebo kvalitní trailové běžecké boty. Velkou pomoc mohou obstarat i trekové hole, které rozloží váhu a uleví unaveným nohám.

Pokud doma zapomenete kus oblečení či vybavení, žádnou paniku. Budeme připraveni s prodejním stánkem CRAFT!
1. září nás zastihnete na startu v Třinci a 2. a 3. září v cíli ve Frenštátě pod Radhoštěm. Trička, trenky, kalhoty, bundy a mnoho dalšího za výhodné ceny.

A navíc se můžete těšit na limitovanou kolekci vybraného Craft oblečení s brandem B7!

 


Proč Craft
Značka velkých jmen a výkonů
40
Více než 40 let zkušeností a vlastního vývoje
Průkopník systému tří vrstev
Testováno vrcholovými sportovci
Prověřeno skandinávskými podmínkami