logo craft

ZAŘAĎ
VYŠŠÍ
RYCHLOST

Craft
CTM Ultra Carbon

Craft
CTM Ultra Carbon

Craft CTM Ultra Carbon

Představujeme vám Craft CTM Ultra Carbon. Běžeckou botu s inovativní geometrií a špičkovými technologiemi v čele s karbonovým plátem.

Karbonové závodní boty jsou fenoménem současné běžecké éry. Craft nyní posouvá celý koncept o úroveň výš a otevírá tuto nekompromisní kategorii i běžcům, kteří mohli až doposud pouze závidět dráhařům a ryzím silničářům. Většina závodních karbonových bot najde využití výhradně v ideálních podmínkách - na silnici nebo na dráze. Jejich životnost je navíc extrémně nízká. Co kdybyste mohli využívat předností karbonu kdekoliv se vám zlíbí? A přesně o tom je naše novinka Craft CTM Ultra Carbon.

Nechceme kopírovat a jít s davem. Naším posláním je inovace a dopředu nás žene neomezená představivost. Proto jsme si položili otázku, zda by se výhody karbonových bot daly přenést i mimo silnici a poskytnout tak běžcům nástroj, který maximálně naboostuje jejich výkonnost na všech površích a vydrží plně funkční déle než jenom pár desítek kilometrů. Podařilo se? Odpověď na tuto otázku máte přímo před očima.

Nová geometrie běžeckých bot

Klíčem k úspěchu je nová geometrie běžeckých bot. Na první pohled bláznivě vysoká tlumicí vrstva možná působí těžkopádně a neohrabaně. Realita je ale přesně opačná. Kombinace nízké hmotnosti, vysoké vrstvy tlumení, pružné pěny a tuhého karbonového plátu vás doslova vystřelí do dalšího kroku. Zapomeňte na své staré boty a zařaďte vyšší rychlost vsříc novým osobním rekordům.

Karbonový plát Karbonový plát

RYCHLEJŠÍ

Karbon je synonymem pro rychlost. To platí nejen u cyklistiky, nebo lyžování. Díky karbonovému plátu vás CTM Ultra Carbon doslova vystřelí do dalšího kroku. Karbon je úžasně lehký, tuhý a zároveň pružný materiál. Dokonale se tak dá využít k přenosu energie při každém odrazu. Rychlost přechodové fáze běžeckého kroku je díky karbonovému plátu rychlejší a snazší. Co to znamená v praxi? O poznání vyšší rychlost a nižší energetická náročnost běhu ve srovnání s klasickou botou. Unikátní rozdělení ve špičce přitom dává prostor přirozené stabilizační práci palce.

Univerzální podešev pro běh na silnici i v lehkém terénu Univerzální podešev pro běh na silnici i v lehkém terénu

UNIVERZÁLNÍ

Drtivá většina karbonových závodních bot je určena pro běh na dráze a hladké silnici. Použité materiály jsou extrémně lehké, ale také extrémně náchylné k opotřebení, nebo poškození. Marně budete hledat i agresivní vzorek s dobrou přilnavostí. U CTM Ultra Carbon jsme se rozhodli vyměnit pár gramů hmotnosti za špičkový grip nejen na silnici i mimo ni. Díky tomu si budete moci využít předností této karbonové rakety i mimo město na trénincích a závodech po zpevněných cestách a v lehkém terénu.

tlumicí pěna Vault Foam tlumicí pěna Vault Foam

ODOLNĚJŠÍ

Není tajemství, že životnost většiny karbonových bot je velice nízká. Díky tomu je prakticky nereálné v takové botě běhat cokoliv jiného, než důležité závody, nebo velmi náročné rychlostní tréninky. Naše tlumicí pěna Vault kombinuje vlastnosti, které se dlouhou dobu zdály neslučitelné. Maximální energetickou návratnost spolu s odolností, na kterou jsou běžci zvyklí u tradičních tréninkových bot. CTM Ultra Carbon díky tomu neztrácí nic ze své rychlosti a dynamiky a zároveň vám vydrží stejnou porci kilometrů jako vaše "klasické" běžecké boty.

běžecká bota Craft CTM Ultra Carbon
běžecká bota Craft CTM Ultra Carbon
běžecká bota Craft CTM Ultra Carbon

Na začátku byla myšlenka, následovaly měsíce vývoje vývoje a vy se nyní díváte na výsledek. První univerzálně laděnou karbonovou závodní botu určenou na silnici i do lehkého terénu. Botu, která neztratí své skvělé vlastnosti ani po několika stovkách kilometrů. Těžko budete hledat všestrannější obutí se srovnatelnou dynamikou, rychlostí a odolností.

Základním kamenem, na kterém CTM ULTRA CARBON stojí je karbonový plát s unikátním rozdělením v oblasti palce. Díky tomu je tato bota perfektně tuhá a dynamická v přechodu do odrazu. Zároveň umožňuje používat přirozenou práci prstů a příčné klenby ke stabilizaci chodidla. I v lehkém terénu tak můžete běžet maximální rychlostí bez ztráty stability.

Nutně je potřebuješ?

KOUZLO MODERNÍ GEOMETRIE BĚŽECKÝCH BOT

Rychleji, dále a s větší lehkostí. To je ultimátní požadavek na ideální běžeckou botu. Abychom toho dosáhli, tak jsme museli kompletně změnit náš pohled na to, jak by měla běžecká bota vypadat. Moderní výrobní postupy a materiály nám umožnují dosáhnout výsledků, které ještě nedávno připomínaly science fiction. Vyšší energetická návratnost, nižší hmotnost, měkčí tlumení nárazů. To je jen krátký výčet vlastností, které na první pohled nejsou vidět, ale už po pár krocích způsobí, že si CTM Ultra Carbon okamžitě zamilujete.

Nenávratně pryč jsou doby, kdy se za ideální rychlou botu považovaly modely s minimální vrstvou tlumení. S novou geometrií běžeckých bot v kombinaci s moderními materiály jsme schopni vytvořit botu robustní a přece lehkou. Špičkově tlumenou a přece rychlou a dynamickou, Jsme schopni vytvořit ultimátní zbraň, která nezklame na krátkých závodech, ani při ultra. Nezklame na silnici a bát se v ní nemusíte ani lehkého terénu.

Vysoká vrstva tlumení není pouze designový prvek. Má svůj velmi důležitý význam. Uprostřed tlumicí vrsvy se nachází zakřivený karbonový plát, který s každým krokem pomáhá zrychlit váš krok a přenáší maximum energie z dopadu do odrazu. Tomuto procesu pomáhá i mohutná vrstva tlumicí pěny Vault s velmi vysokou energetickou návratností. Nečekejte kouzlo, které za vás poběží samo. Rozdíl v rychlosti je ovšem proti klasickým běžeckým botám velmi výrazný.

I přes mohutnost a výrazný sklon tlumení je CTM Ultra Carbon díky své geometrii navržena tak, aby maximálním způsobem podporovala běh přes střed chodidla. Důležitou roli zde hraje zakřivení v patní části (tzv. Rocker), které vám dá dostatek času pro optimální vedení došlapu na střed.

Moderní geometrie běžeckých bot

Rychlost na každém povrchu

Podešev s univerzálním vzorkem je unikát, který budete u ostatních karbonových bot hledat marně. Výměnou za o pár gramů vyšší hmotnost dostanete botu, která z hlediska všestrannosti hledá konkurenci jen velmi těžko. Nekompromisní na asfaltu, spolehlivá mimo něj. Craft CTM Ultra Carbon si poradí s jakoukoliv výzvou, kterou se rozhodnete překonat.

Běh v horském terénu je výzva, na kterou CTM Ultra Carbon přece jenom nestačí. Při použití v městské džungli a lehčím terénu, kde se v rychlém sledu střídají různé typy povrchů, ale není co řešit. Kromě univerzálního vzorku vás mile překvapí i velmi dobrá stabilita. Tu oceníte nejen na terénních nerovnostech, ale i v ostrých zatáčkách, na schodech a při změnách směru, nebo rychlostí obecně.

Svršek je tvořen lehkou strukturovanou síťovinou s minimálním množstvím výztuh a zpevňujících prvků, které by mohly dráždit kůži a způsobovat nepříjemné otlaky.. Usazení chodidla uvnitř boty je ale velmi pevné a přispívá tak vynikající všestrannosti tohoto modelu.

SEZNAM PRODEJCŮ V ČR A NA SLOVENSKU

SPORTOBCHOD

BRNO / PRAHA

www.SPORTOBCHOD.cz

TRAILPOINT

PRAHA

www.TRAILPOINT.cz

TOP4RUNNING

PRAHA

www.TOP4RUNNING.cz

SANASPORT

BRNO / PRAHA

www.SANASPORT.cz

BEST4RUN

PŘEROV

www.BEST4RUN.cz

DYNASPORT

PRIEVIDZA

www.DYNASPORT.sk

RUNSHOP

BRATISLAVA

www.RUNSHOP.sk

MTBIKER

HRÁDOK

www.MTBIKER.sk

DALŠÍ MODELY Z NAŠÍ DÍLNY

běžecká bota Craft CTM Ultra Carbon

CTM Ultra Carbon

Univerzální karbonová běžecká bota v modrém provedení. CTM Ultra Carbon najde uplatnění při závodech i v tréninku na silnici i v lehkém terénu

běžecká bota Craft CTM Carbon Rebel

CTM Carbon Rebel

Pěkně ostrá závodní bota na silnici. Desítka, půlmaraton, maraton. Všude tam je Rebel jako doma. Karbonový plát a hmotnost pod 200 gramů výrazně ulehčí Váš útok na osobní rekord.

běžecká bota Craft CTM Ultra

CTM Ultra W

Jediné, co jim chybí k dokonalosti je karbonový plát. Vyzkoušejte novou geometrii běžeckých bot ve verzi bez karbonu a s nižší pořizovací cenou.

běžecká bota Craft CTM Ultra

CTM Ultra M

Jediné, co jim chybí k dokonalosti je karbonový plát. Vyzkoušejte novou geometrii běžeckých bot ve verzi bez karbonu a s nižší pořizovací cenou.

logo Craft

VAVRYS CZ S. R. O. I UHERSKOBRODSKÁ 983 I 763 26 LUHAČOVICE I ČR
INFO@VAVRYS.CZ I WWW.CRAFT.CZ